Główny partner portalu

Żużel. 2.LŻ: Wzmocnione Wilki rozpoczynają sezon. Do Rzeszowa przyjedzie lider

fot. Kolejarz Opole
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czas na kolejne spotkania w 2. Lidze Żużlowej! W sobotę ściganie powróci do Wittstock, gdzie miejscowe Wilki podejmą SpecHouse PSŻ Poznań. W niedzielę pierwsze tegoroczne punkty postara się zdobyć 7R Stolaro Stal Rzeszów. Rywalem Żurawi będzie niepokonany lider rozgrywek – OK Bedmet Kolejarz Opole.

 

Wolfe Wittstock – SpecHouse PSŻ Poznań – sobota, 5 czerwca, godzina 12:00 – transmisja Motowizja

W sobotę ligowy żużel powróci do niemieckiego Wittstock! Po zawirowaniach związanych ze startem Wilków można śmiało powiedzieć, że historia szczęśliwie się zakończyła, a kibice będą mogli oglądać swoich ulubieńców na torach drugiej ligi. Właściciel klubu, Frank Mauer zbudował bardzo ciekawy zespół, którego liderami powinni być doświadczony Czech Josef Franc czy też wypożyczony niedawno z bydgoskiej Polonii – Matić Ivacić. Ale to nie koniec wzmocnień ekipy z Wittstock. W ostatniej chwili do niemieckiej drużyny dołączył utalentowany Jan Kvech, który został wypożyczony z ekstraligowego Marwis.pl Falubazu Zielona Góra. Trzeba przyznać, że na papierze skład Wilków z Wittstock wygląda bardzo obiecująco i z pewnością na swoim obiekcie będą niezwykle wymagającym rywalem.

Pierwszą drużyną, która sprawdzi formę podopiecznych trenera Marcina Sekuli będzie SpecHouse PSŻ Poznań. Dotychczasowy bilans Skorpionów to jedno zwycięstwo i dwie porażki. Jedyną wygraną SpecHouse PSŻ odniósł tydzień temu przeciwko drużynie z Rzeszowa (56:34). Wówczas znakomicie spisał się Kevin Woelbert, który otarł się o komplet i ostatecznie zdobył 14 punktów. Kolejny raz w składzie znalazł się Rafał Karczmarz, który w żółto-czarnych barwach ściga się jako “gość”. Jednak na sobotni pojedynek Skorpiony pojadą osłabione, a trener Piotr Paluch będzie miał spory ból głowy. Podczas środowego półfinału Pucharu Ligi w duńskim Vojens groźny upadek zaliczył Matias Nielsen. U Duńczyka stwierdzono uraz kręgosłupa i czeka go przerwa w startach.

W poprzednim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami na torze w Wittstock triumfowali gospodarze 51:39. Wówczas startujący w barwach Wilków Robert Lambert zdobył czysty komplet. W ekipie PSŻ-u najlepiej spisał się Kevin Woelbert (13+1), co dla kibiców Skorpionów może być dobrym prognostykiem przed sobotnim meczem.

fot. 2. Liga Żużlowa

7R Stolaro Stal Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole – niedziela, 6 czerwca, godzina 12:00 – transmisja Motowizja

W drugim spotkaniu tego weekendu na najniższym poziomie rozgrywkowym 7R Stolaro Stal Rzeszów podejmie OK Bedmet Kolejarz Opole. Gospodarze niedzielnego pojedynku dotychczas nie zdobyli punktów – przegrali w Rawiczu oraz Poznaniu. Kibice Żurawi z pewnością liczą, że na swoim torze ich ulubieńcy pokażą się z dużo lepszej strony i zatrzymają rozpędzonego lidera ligi. Do składu wraca Sam Masters, którego zabrakło w poprzednim spotkaniu, a na inaugurację zdobył aż 15 punktów i bonus. Ciekawie zapowiada się również debiut przed własną publicznością wypożyczonego niedawno Adriana Cyfera, który w poprzedniej kolejce miał sporo pecha i będzie chciał pokazać w pełni swój potencjał. Kibice Żurawi chcieliby powtórki z poprzedniego sezonu kiedy to rzeszowianie wygrali aż 59:31. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził wtedy Adam Ellis, który zdobył komplet punktów.

Faworytem niedzielnego spotkania w Rzeszowie wydaje się być drużyna z Opola. OK Bedmet Kolejarz jest tegorocznym kandydatem do awansu i jak dotąd nie zawodzi. Opolanie wygrali wszystkie trzy spotkania. W znakomitej dyspozycji jest tercet seniorów – Oskar Polis, Mads Hansen oraz doświadczony Jacob Thorssell. Z taką formą liderów można liczyć na kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Goście będą musieli radzić sobie w Rzeszowie bez kontuzjowanego Kacpra Łobodzińskiego, który w poprzednim meczu przeciwko drużynie z Daugavpils złamał łopatkę i doznał skręcenia kręgosłupa. W jego miejsce awizowany został Marcel Krzykowski.

fot. 2. Liga Żużlowa