Główny partner portalu

Żużel. 2. Liga Żużlowa wystartuje nieco później. Bardzo zły stan toru w Daugavpils (ZDJĘCIA)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę o 12 miał się rozpocząć pierwszy mecz na najniższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Wiadomo już jednak, że fani 2. Ligi Żużlowej będą musieli jeszcze trochę poczekać na starcie inaugurujące rozgrywki. Wszystko przez zły stan toru w Daugavpils.

Decyzją sędziego starcie pomiędzy Łotyszami a Trans MF Landshut ma się rozpocząć dwie godziny później niż planowano. Tor na Łotwie, ze względu na wczorajsze opady deszczu, nie nadaje się obecnie do jazdy. Jeśli prace torowe przebiegną pomyślnie, żużlowcy o godz. 14 odjadą pierwszy bieg.

 – Gospodarze mają doprowadzić tor do porządku. Czekamy i mamy nadzieję, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem – mówią działacze ekipy z Landshut, którzy z racji długiej podróży na Łotwę na pewno nie byliby zadowoleni z odwołania spotkania.

Dodajmy, że mecz Optibet Lokomotivu z Trans MF Landshut Devils jest pierwszym od jedenastu lat pojedynkiem zagranicznych drużyn w polskich rozgrywkach. Poprzednie takie starcie odbyło się w 2010 roku. Wówczas Łotysze ścigali się z ekipą Speedway Miszkolc.

ZDJĘCIA Z DAUGAVPILS: