Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Choć w 2. lidze doczekaliśmy się już spotkań 11. i 12. kolejki, to mimo tego na odjechanie czeka jeszcze kilka zaległych starć z rundy 9.  W sobotę o godzinie 12 zobaczymy starcie pomiędzy Trans MF Landshut Devils, a SpecHouse PSŻ-em Poznań. Obie drużyny znajdują się kolejno na 6. i 5. miejscu w tabeli, a wygrany tego pojedynku z pewnością przybliży się do fazy play-off.

 

Gospodarze sobotniego spotkania w ostatnim meczu wyjazdowym z Kolejarzem Opole przegrali w stosunku 39:51. W tamtym spotkaniu jak zwykle solidnie zaprezentował się Dimtri Berge, zdobywając 15 punktów w sześciu startach oraz Kai Huckenbeck (11+1 w sześciu startach). Jeżeli do liderów w postaci Berge i Huckenbecka, dołączy Martin Smolinski i Tobias Busch, to zespół przyjezdnych może mieć niemałe kłopoty w osiągnięciu pozytywnego rezultatu. Po stronie miejscowych na uznanie zasługuje formacja juniorska, którą współtworzy Noricka Blodorna. Trener niemieckiego zespołu, Sławomir Kryjom, wprowadził jedną zmianę względem ostatniego meczu i w miejsce Nicka Skorji pojedzie Michael Haertel.

Zespół z Poznania do meczu w Landshut może przystępować w dobrym humorze. Ostatnie spotkanie u siebie z klubem z Daugavpils zakończyli triumfem w stosunku 49:41. Wtedy niesamowity mecz odjechał Robert Chmiel przywożąc komplet punktów (14+1). Równie znakomicie radzili sobie Kevin Woelbert oraz Jonas Seifert-Salk. W tym starciu wiele będzie zależało od postawy liderów, natomiast jeśli chodzi o formację juniorską, to, póki co pozostaje nam – i kibicom Skorpionów – cierpliwie czekać na rozwój młodych zawodników.

Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że podopieczni Piotra Palucha będą po raz pierwszy startować w meczu ligowym w Landshut i z pewnością czeka ich twardy orzech do zgryzienia w kontekście znalezienia optymalnych ustawień. Trener Skorpionów pod numerem 9 w awizowanym składzie zostawił puste pole, możemy się domyślać, że pod tą pozycją będzie się krył Rafał Karczmarz, natomiast na ostatecznie rozwiązanie tej niewiadomej musimy poczekać do sobotniego starcia.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Hartel
11. Tobias Busch
12. Martin Smolinski
13. Dmitri Berge
14. Marius Hillebrand
15. Norick Blodorn

SpecHouse PSŻ Poznań
1. brak zawodnika
2. Jonas Seifert-Salk
3. Lars Skupień
4. Robert Chmiel
5. Kevin Wolbert
6. Jan Rachubik
7. Kacper Kłosok

PATRYK KRAWCZUK