fot. Taylor Lanning
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Błotne ściganie w Manchesterze na korzyść Sheffield Tigers. W zakończonym po dziesięciu biegach spotkaniu, obecni mistrzowie Wielkiej Brytanii pokonali Belle Vue Aces 35:25. Żużlowcy musieli się mierzyć z niekorzystnymi warunkami, przez co kibice oglądali zmagania osób porządkowych z przygotowaniem toru. Przez godzinę zastanawiano się, czy spotkanie powinno być kontynuowane.

 

Bank Holiday, czyli święto przypadające na ostatni poniedziałek danego miesiąca, to świetna okazja do przeprowadzenia zawodów żużlowych w samo południe. Belle Vue Aces podejmowali na domowym owalu Sheffield Tigers. Ekipa Marka Lemona musiała stawić czoła rywalom bez Brady’ego Kurtza, który nie chciał ryzykować odnowienia kontuzji nabytej podczas zawodów w Szwecji. Za Australijczyka zastosowano zastępstwo zawodnika. Goście z Owletron Stadium do meczu przystąpili bez Josha Pickeringa, ale skorzystali z możliwości zatrudnienia gościa. Został nim były żużlowiec Aces oraz wielokrotny reprezentant Wielkiej Brytanii – Tom Brennan. Wicelider tabeli mierzył się z trzecią drużyną. Szkoda, że aura miała inne plany.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Opady deszczu towarzyszyły żużlowcom od samego początku. Tor przyjął sporą ilość wody, co skutkowało bardzo mocną szprycą. Norick Blodorn zdołał tak wygrać bieg, pomimo zwycięstwa na starcie przez Jacka Holdera. Niemiec wyprzedził Australijczyka na wejściu w drugi łuk, przez co „Jackie” musiał się mierzyć ze sporą ilością materiału. Ciężko cokolwiek powiedzieć o pozostałych, ponieważ nie liczyli się w walce. Howarth zdołał wyjechać przed Daniela Bewley’a, ale to nie wystarczyło do objęcia prowadzenia. Następnie zawodnicy przeczekali w boksach na koniec ulewy i wrócili do jazdy.

Żużel. Fatalna końcówka meczu sprawiła, że przegrali derby. „Mieliśmy na początku zbyt dobre ustawienia”

W nieustającym deszczu, zmagania przybrały spodziewany przebieg. Im lepszy start, tym wzrastały szansę na zwycięstwo w biegu oraz prowadzenie dla danego zespołu. Bieg rezerw wygrał Jason Edwards, który wykorzystał moment startowy. Ben Cook, w podobnym stylu, pokonał Chrisa Holdera. Tai Woffinden zdołał wyprzedzić Connora Mountaina na wyjściu z pierwszego łuku, po czym dojechał bezproblemowo na prowadzeniu. Nic więc dziwnego, że świeżo po dłuższym równaniu, para gości wyszła na podwójne prowadzenie po samym starcie. Lidsey i Cook otrzymali sporą szprycę, przez co nie zdołali gonić. Po siedmiu biegach, tablica wyników wskazywała na prowadzenie Sheffield Tigers 26:16. Pierwszy atak gospodarzy nastąpił w dziewiątym biegu. Ben Cook wygrał start, a Jaimon Lidsey wywiózł Taia Woffindena na pierwszym łuku, wychodząc na 5:1. Po dziesiątym biegu, gdzie goście ponownie wygrali po starcie, przerwano zawody przez zbyt intensywne opady.

Żużel. Śmierć żużla. Ta tabela nie kłamie

Stan toru pozostawiał wiele do życzenia. Tai Woffinden, za pośrednictwem mediów społecznościowych, wstawił nagranie ukazujące błotnisty owal. Dalszy przebieg zawodów znalazł się pod znakiem zapytania, ale gospodarze podjęli wszelkie możliwe działania, aby jechać dalej. Wszak przegrywali dziesięcioma punktami, więc również chcieli wrócić do ścigania. Prace torowe wykonywali m.in. Mark Lemon czy Woffinden, którego czyny udokumentowano we wpisie Sheffield Tigers na portalu X. Zirytowani kibice zaczęli opuszczać obiekt, ponieważ samo ściganie było irytujące, a co dopiero oczekiwanie na przygotowanie toru. W międzyczasie kilku zawodników przetestowało tor, a po ponad godzinie podjęto decyzje o zakończeniu zawodów. Sędzia Dave Watters uznał, że tor nie sprzyja bezpieczeństwu zawodników. Kibice nie kryli swojego niezadowolenia, nazywając zawody farsą. Ostatecznie Sheffield Tigers dopisały sobie dwa punkty do dorobku punktowego, zbliżając się do wiceliderów z Manchesteru na trzy punkty.

Belle Vue Aces – Sheffield Tigers 25:35
Belle Vue: Brady Kurtz ZZ, Norick Blodorn 6 (3,0,3,0), Jaimon Lidsey 6+1 (1,1,2,2*), Ben Cook 7 (3,0,3,1), Daniel Bewley 2+1 (0,1*,1), Connor Mountain 4 (2,2,0), Connor Bailey 0 (D,U)
Sheffield: Jack Holder 5 (2,3), Kyle Howarth 4+3 (1*,2*,1*), Chris Holder 7+1 (2,3,2*), Tom Brennan 5+1 (0,2*,3), Tai Woffinden 7 (3,3,1), Jason Edwards 4 (3,1,0), Dan Gilkes 3 (1,D,2)

Wyniki za speedwayupdates.proboards.com