Emil Sajfutdinow (trzeci z lewej) jako jedyny potrafił obronić tytuł IME (w latach 2014-15).
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

24 marca (niedziela) o godz. 15 rozpocznie się 69. Memoriał Alfreda Smoczyka. Turniej oficjalnie otworzy sezon żużlowy 2019 na leszczyńskim stadionie. Zawody poświęcone pamięci „Wielkiego Freda” to jeden z najstarszych turniejów organizowanych w kraju i na świecie. W tym roku listę startową tworzą w większości wychowankowie Unii Leszno oraz żużlowcy, którzy startowali przez kilka lat z Bykiem na piersi.

– W ubiegłym roku Memoriał Alfreda Smoczyka był powiązany z obchodami 80-lecia Klubu Unia Leszno. Od lat chwalimy się naszymi zawodnikami w Polsce oraz na świecie i ciężko pracujemy z młodzieżą i na nich potrafimy postawić. W ostatnich kilkudziesięciu latach z naszej szkółki na żużlowe tory trafiło wielu zawodników. Wystarczy spojrzeć na poszczególne składy inny zespołów, w każdej lidze, gdzie w większości z nich możemy znaleźć leszczyński akcent. Na tegoroczny 69. Memoriał Alfreda Smoczyka zaprosiliśmy głównie wychowanków naszego Klubu i zawodników, którzy przez kilka lat występowali w biało-niebieskich barwach. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie usatysfakcjonuje kibiców. Serdecznie zapraszam 24 marca na stadion im. Alfreda Smoczyka – poinformował Prezes KS Unia Leszno Józef Dworakowski.

W 69. Memoriale Alfreda Smoczyka zobaczymy czterech zawodników, którzy w przeszłości wygrywali turniej: Damian Baliński, Janusz Kołodziej, Emil Sayfutdinov, a także Jarosław Hampel, . Najwięcej triumfów w zawodach poświęconych pamięci „Wielkiego Freda” z tegorocznej listy startowej ma Janusz Kołodziej. „Koldi” zwyciężał w zawodach w roku 2011, 2013 i 2017 roku.  O jedno zwycięstwo mniej na koncie ma Jarosław Hampel, triumfator z roku 2007 i 2010.

Rekordzistą pod względem zwycięstw w sześćdziesięciu ośmiu edycjach Memoriału jest Henryk Żyto – zwycięzca z lat 1957-1959 i 1962-1965. Pięć razy turniej zwyciężał Roman Jankowski.

Bilety na 69. Memoriał Alfreda Smoczyka będą dostępne od około 10 marca. Wejściówki będą do nabycia w klubowym sklepie w Galerii Leszno oraz na stronie www.bilety.ksul.pl.

W sprzedaży cały czas są karnety na mecze FOGO Unii Leszno w sezonie 2019.

Więcej szczegółów na www.bilety.ksul.pl i www.unia.leszno.pl.