Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Zmarzlik: W czasie finału miałem łzy w oczach. Bałem się o tatę

Bartosz Zmarzlik | fot. Róża Koźlikowska

Nowy król światowego speedwaya był wzruszony, ale jeszcze nigdy nie widzieliśmy go tak szczerego i otwartego. Bartosz Zmarzlik sprostał zadaniu i zawiesił na szyi złoty medal. Na rywali nie zamierzał się oglądać, choć Leon Madsen wspiął się na wyżyny.

W półfinale było już po wszystkim. Fantastyczny triumf z drugiego pola dał upragniony tytuł. Trzeci indywidualny dla Polski.

– Jestem nieprawdopodobnie szczęśliwy. Brakuje mi słów. Tak naprawdę to jeszcze do mnie nie dociera. Myślę, że w kolejnych dniach się rozkręcimy i opowiemy więcej – mówi mistrz świata.

To nie do końca prawda – Polak rozkręcił się już kilka minut później. Obserwowaliśmy zupełnie innego Bartosza Zmarzlika niż do tej pory. Wzruszonego, ale również wyrzucającego z siebie wszystkie emocje w obecności mediów. – W czasie finału miałem jeszcze łzy w oczach. Fakt, źle pojechałem, ale sami widzicie, ile to znaczy. Silniki te same, pole to samo, a jednak inaczej – podkreśla zawodnik Stali Gorzów.

Sam zainteresowany wyraźnie zaznaczył – nie patrzył na Leona Madsena. Bał się jedynie o tatę. – Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Cały się trząsł i raczej nie było to z zimna. W końcu potrafi latać w krótkim rękawku przy niskich temperaturach. Tata zazwyczaj nie pokazuje po sobie emocji – opowiada Bartosz Zmarzlik.

Leonowi Madsenowi nie pomogło nawet “oczko” – występ idealny. Polak podsumował swój znakomity sezon i postawił na nogi Motoarenę. Czekamy na kolejne sukcesy! – Mam wiele lat przed sobą. Cieszę się, że już w wieku 24 lat zdobyłem tytuł. Teraz fajnie by było coś dołożyć – podsumowuje Zmarzlik.

CASH BROKER

2 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.