PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41

2020-08-10 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-08-09 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43

2020-08-09 16:30:00

Zakończona

Przejdź

2. Liga: OK Bedmet Kolejarz Opole – Wilki Krosno 39:50

2020-08-09 11:45:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39

2020-08-08 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów 50:40

2020-08-08 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Zlata Prilba znów dla Jasona Doyle’a, Patryk Dudek na podium

Radość z wygrania Zlatej Prilny zawsze jest ogromna. Co widać na przykładzie Jasona Doyle'a. FOT. Jason Doyle, facebook

Jason Doyle drugi rok z rzędu zwyciężył w zawodach o Zlatą Prilbę Pardubic. Podium prestiżowego turnieju uzupełnili Andrzej Lebiediew i Patryk Dudek, a w finale rywalizowali także Max Fricke, Antonio Lindbaeck i Jack Holder.

Zwycięstwo Jasona Doyle’a jest szczególne, bo ostatnim zawodnikiem, który obronił pardubicki Złoty Kask był Leigh Adams. Były zawodnik Unii Leszno ustrzelił hat-tricka w latach 1999-2001.

Doyle jest jednocześnie ósmym zawodnikiem, który zdołał co najmniej dwa razy z rzędu wygrać w Pardubicach. Wcześniej tej sztuki dokonali: dwukrotnie Duńczyk Ole Olsen (lata 1970-1972 oraz 1979-1980), Herman Gunzenhauser (Niemcy, lata 1935-1936), Jiri Stancl (Czechosłowacja, lata 1981-1982), Erik Gundersen (Dania, lata 1985-1986), Jeremy Doncaster (Wielka Brytania, lata 1989-1990), Tony Rickardsson (Szwecja, lata 1992-1993) i wspomniany już Leigh Adams (Australia, lata 1999-2001).

Tyle suchych statystyk i wyników. Turnieje o Zlatą Prilbę i Zlatą Stuhę są z wielu względów wyjątkowe, ale tym najważniejszym aspektem jest jazda w szóstkę. Bez wątpienia widowiskowa, ale również momentami niebezpieczna, mimo że tor w Pardubicach jest bardzo szeroki.W niedzielę również nie brakowało groźnych upadków. Z nawierzchnią toru zapoznawali się Adrian Gała, Jan Kvech, Pontus Aspgren i Matić Ivacić.

– Dzisiaj niestety za dużo się nie najeździłem. W pierwszym wyścigu kolega z pierwszego pola wjechał we mnie i zaliczyłem upadek na bark który jeszcze odczuwam po wypadku w Gnieźnie. Musiałem się wycofać, bo nie chciałem ryzykować i pogarszać sprawy bo czeka mnie jeszcze finał ligi rosyjskiej i muszę być w 100% na niego gotowy – poinformował w mediach społecznościowych Polak.

Koszmarnie wyglądał upadek Maticia Ivacicia. W gonitwie 16. Słoweniec walczył o pierwsze miejsce z Martinem Vaculikiem, ale na jednym z łuków zahaczył o koło rywala i wystrzelił jak z katapulty, uderzając w nogami w drewnianą część bandy. Początkowe informacje były bardzo pesymistyczne, bo mówiły o złamaniu jednego z kręgów, ponadto zawodnik bezpośrednio po kraksie miał być nieprzytomny. Szczęśliwie jednak te złe wieści się nie potwierdziły – jak informuje strona Speedway Slovenija – zawodnik jest mocno obolały i uskarża się jedynie na ból w lewej ręce.

W wielkim finale zameldowało się aż trzech Australijczyków – Jason Doyle, który już w półfinałach odkrył ścieżki pardubickiego owalu, Max Fricke i Jack Holder, a także Andrzej Lebiediew, Patryk Dudek i Antonio Lindbaeck. W nietypowym ostatnim biegu dnia – bo rozgrywanym na dystansie sześciu okrążeń – równych nie miał sobie Doyle, który tym samym po raz drugi w karierze mógł założyć charakterystyczny złoty kask, a właściwie złoty hełm. Warto dodać, że dwóch zawodników – Jack Holder i Andrzej Lebiediew – walkę o finał rozpoczęli w eliminacjach i w niedzielne popołudnie odjechali odpowiednio osiem i dziewięć wyścigów.

71. Zlata Prilba – wyniki:

eliminacje (w klasyfikacji każdej z grup brane pod uwagę były dwa najlepsze wyniki):

grupa 1

  1. Pontus Aspgren (Szwecja) 10 (5,5,-)
  2. Lasse Bjerre (Dania) 8 (3,4,4)
  3. Josef Franc (Czechy) 7 (4,3,3)
  4. Nicolas Covatti (Włochy) 6 (1,1,5)
  5. Max Dilger (Niemcy) 4 (2,2,2)
  6. Norbert Magosi (Węgry) 1 (0,0,1)

grupa 2

  1. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 10 (5,5,-)
  2. Tero Aarnio (Finlandia) 9 (4,t,5)
  3. Zdenek Simota (Czechy) 7 (2,4,3)
  4. Lukas Fienhage (Niemcy) 7 (1,3,4)
  5. Hynek Stichauer (Czechy) 5 (3,2,2)
  6. Adrian Gała (Polska) 0 (u/-,-,-)

grupa 3

  1. Jack Holder (Australia) 10 (5,5,ns)
  2. Matic Ivacic (Słowenia) 8 (3,2,5)
  3. Ben Barker (Anglia) 8 (2,4,4)
  4. Zdenek Holub (Czechy) 7 (4,3,3)
  5. Alesandro Milanese (Włochy) 2 (1,1,1)
  6. Gleb Czugunow (Rosja) 0 (d,-,-)

grupa 4

  1. Wiktor Kułakow (Rosja) 8 (3,3,5)
  2. Paco Castagna (Włochy) 8 (1,5,3)
  3. Chris Harris (Anglia) 8 (4,4,4)
  4. Michael Haertel (Niemcy) 7 (5,d,2)
  5. Ondrej Smetana (Czechy) 4 (2,2,1)
  6. Patrik Mikel (Czechy) 1 (0,1,0)

ćwierćfinały:

grupa 5

  1. Patryk Dudek (Polska) 10 (5,3,5)
  2. Tero Aarnio (Finlandia) 8 (3,5,2)
  3. Matej Zagar (Słowenia) 7 (d,4,3)
  4. Pontus Aspgren (Szwecja) 6 (4,2,u/-)
  5. Jan Kvech (Czechy) 6 (2,d,4)
  6. Ben Barker (Anglia) 2 (1,1,1)

grupa 6

  1. Vaclav Milik (Czechy) 8 (3,3,5)
  2. Wiktor Kułakow (Rosja) 8 (1,5,3)
  3. Max Fricke (Australia) 8 (4,4,4)
  4. Lasse Bjerre (Dania) 6 (5,1,0)
  5. Jurica Pavlic (Chorwacja) 4 (0,2,2)
  6. Zdenek Simota (Czechy) 3 (2,0,1)

grupa 7

  1. Jason Doyle (Australia) 9 (5,d,4)
  2. Jack Holder (Australia) 9 (4,5,ns)
  3. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 8 (3,3,5)
  4. Rune Holta (Polska) 7 (1,4,3)
  5. Paco Castagna (Włochy) 4 (2,2,2)
  6. Josef Franc (Czechy) 1 (0,d,1)

grupa 8

  1. Martin Vaculik (Słowacja) 10 (5,5,ns)
  2. Chris Holder (Australia) 9 (3,4,5)
  3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 8 (4,3,4)
  4. Mads Hansen (Dania) 4 (1,1,3)
  5. Chris Harris (Anglia) 4 (2,2,2)
  6. Matic Ivacic (Słowenia) 0 (w,-,-)

półfinały:

grupa 9

  1. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 9 (4,1,5)
  2. Jack Holder (Australia) 8 (2,5,3)
  3. Patryk Dudek (Polska) 8 (5,3,ns)
  4. Martin Vaculik (Słowacja) 7 (3,2,4)
  5. Wiktor Kułakow (Rosja) 6 (1,4,2)
  6. Matej Zagar (Słowenia) 1 (d,0,1)

grupa 10

  1. Jason Doyle (Australia) 10 (5,5,ns)
  2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 8 (3,w,5)
  3. Max Fricke (Australia) 8 (1,4,4)
  4. Chris Holder (Australia) 7 (4,2,3)
  5. Vaclav Milik (Czechy) 6 (3,3,2)
  6. Tero Aarnio (Finlandia) 1 (0,1,ns)

Bieg po biegu:

eliminacje:

  1. Aspgren, Franc, Bjerre, Dilger, Covatti, Magosi
  2. Lebiediew, Aarnio, Stichauer, Simota, Fienhaege, Gavenda (d6)
  3. J.Holder, Holub, Ivacic, Barker, Milanese, Czugunow (d/start)
  4. Haertel, Harris, Kułakow, Smetana, Castagna, Mikel
  5. Aspgren, Bjerre, Franc, Dilger, Covatti, Magosi
  6. Lebiediew, Simota, Fienhage, Stichauer, Gavenda, Aarnio (t)
  7. J.Holder, Barker, Holub, Ivacic, Milanese, Petrak
  8. Castagna, Harris, Kułakow, Smetana, Mikel, Haertel (d2)
  9. Covatti, Bjerre, Franc, Dilger, Magosi, Petrak
  10. Aarnio, Fienhage, Simota, Stichauer, Gavenda, Lebiediew (ns)
  11. Ivacic, Barker, Holub, Petrak, Milanese, J.Holder (ns)
  12. Kułakow, Harris, Castagna, Haertel, Smetana, Mikel
    ćwierćfinały:
  13. Dudek, Aspgren, Aarnio, Kvech, Barker, Zagar (d6)
  14. Bjerre, Fricke, Milik, Simota, Kułakow, Pavlic
  15. Doyle, J.Holder, Lindbaeck, Castagna, Holta, Franc
  16. Vaculik, Lebiediew, Ch.Holder, Harris, Hansen, Ivacic (w/u)
  17. Aarnio, Zagar, Dudek, Aspgren, Barker, Kvech (d/start)
  18. Kułakow, Fricke, Milik, Pavlic, Bjerre, Simota
  19. J.Holder, Holta, Lindbaeck, Castagna, Doyle (w/2x), Franc (w/2x)
  20. Vaculik, Ch.Holder, Lebiediew, Harris, Hansen, Petrak
  21. Dudek, Kvech, Zagar, Aarnio, Barker, Petrak
  22. Milik, Fricke, Kułakow, Pavlic, Simota, Bjerre
  23. Lindbaeck, Doyle, Holta, Castagna, Franc, J. Holder (ns)
  24. Ch.Holder, Lebiediew, Hansen, Harris, Petrak, Vaculik (ns)
    półfinały:
  25. Dudek, Lebiediew, Vaculik, J.Holder, Kułakow, Zagar (d6)
  26. Doyle, Ch.Holder, Milik, Lindbaeck, Fricke, Aarnio
  27. J.Holder, Kułakow, Dudek, Vaculik, Lebiediew, Zagar
  28. Doyle, Fricke, Milik, Ch.Holder, Aarnio, Lindbaeck (w/2x)
  29. Lebiediew, Vaculik, J.Holder, Kułakow, Zagar, Dudek (ns)
  30. Lindbaeck, Fricke, Ch.Holder, Milik, Aarnio (ns), Doyle (ns)
    finał pocieszenia:
  31. Vaculik, Zagar, Ch.Holder, Kułakow, Milik, Aarnio
    finał
  32. Doyle, Lebiediew, Dudek, Fricke, Lindbaeck, J.Holder

Czołówka końcowej klasyfikacji 71. Zlatej Prilby:
1. Jason Doyle (Australia)
2. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
3. Patryk Dudek (Polska)
4. Max Fricke (Australia)
5. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
6. Jack Holder (Australia)
7. Martin Vaculik (Słowacja)
8. Matej Zagar (Słowenia)
9. Chris Holder (Australia)
10. Wiktor Kułakow (Rosja)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Tero Aarnio (Finlandia)

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.