Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

Żużel. Zdunek Wybrzeże odsłoniło karty! Trofimow i Gała głównymi wzmocnieniami

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice w Gdańsku czekają na upragniony awans do PGE Ekstraligi. W minionym sezonie gdańska drużyna awansowała do fazy play-off. Pozostał jednak spory niedosyt, ponieważ zespół odpadł w półfinale eWinner 1. Ligi. W przyszłym sezonie gdańszczanie ponownie będą chcieli liczyć się w walce o awans do elity i pomóc w tym mają ogłoszone właśnie transfery.

 

Ciekawym wzmocnieniem gdańskiego zespołu jest Wiktor Trofimow, który będzie pełnił rolę zawodnika U24. W minionym sezonie reprezentował barwy ROW-u Rybnik i osiągnął średnią 1,478 pkt/bieg. Jego statystyki nie powalają, choć wielokrotnie pokazywał ogromny potencjał i waleczność na torze. Kolejnym nowym zawodnikiem jest Adrian Gała. W poprzednim sezonie, którego z pewnością nie zaliczy do udanych, startował w bydgoskiej Polonii. Trzeba pamiętać, że w trakcie rozgrywek długo pauzował z powodu kontuzji odniesionej po koszmarnym wypadku podczas eliminacji IMP na torze w Bydgoszczy.

Formację juniorską wzmocnił Kamil Marciniec, który trafił do Gdańska z Torunia. W końcówce minionego sezonu został wypożyczony do Cellfast Wilków Krosno, gdzie wystąpił w kluczowych spotkaniach. Przypomnijmy, że w składzie gdańskiej drużyny znajdują się również Wiktor Kułakow, Jakub Jamróg, Rasmus Jensen oraz Piotr Gryszpiński, dla którego będzie to pierwszy sezon w gronie seniorów.