Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice w Gdańsku czekają na upragniony awans do PGE Ekstraligi. W minionym sezonie gdańska drużyna awansowała do fazy play-off. Pozostał jednak spory niedosyt, ponieważ zespół odpadł w półfinale eWinner 1. Ligi. W przyszłym sezonie gdańszczanie ponownie będą chcieli liczyć się w walce o awans do elity i pomóc w tym mają ogłoszone właśnie transfery.

 

Ciekawym wzmocnieniem gdańskiego zespołu jest Wiktor Trofimow, który będzie pełnił rolę zawodnika U24. W minionym sezonie reprezentował barwy ROW-u Rybnik i osiągnął średnią 1,478 pkt/bieg. Jego statystyki nie powalają, choć wielokrotnie pokazywał ogromny potencjał i waleczność na torze. Kolejnym nowym zawodnikiem jest Adrian Gała. W poprzednim sezonie, którego z pewnością nie zaliczy do udanych, startował w bydgoskiej Polonii. Trzeba pamiętać, że w trakcie rozgrywek długo pauzował z powodu kontuzji odniesionej po koszmarnym wypadku podczas eliminacji IMP na torze w Bydgoszczy.

Formację juniorską wzmocnił Kamil Marciniec, który trafił do Gdańska z Torunia. W końcówce minionego sezonu został wypożyczony do Cellfast Wilków Krosno, gdzie wystąpił w kluczowych spotkaniach. Przypomnijmy, że w składzie gdańskiej drużyny znajdują się również Wiktor Kułakow, Jakub Jamróg, Rasmus Jensen oraz Piotr Gryszpiński, dla którego będzie to pierwszy sezon w gronie seniorów.