Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie przestajecie nas zaskakiwać swoją aktywnością na naszym portalu. Wczoraj stuknęło nam 10 tysięcy polubień na Facebooku, za co chcemy Wam jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować. Świetnie spisujecie się również w ankietach. W głosowaniu na najlepszego zawodnika drugiej kolejki odnotowaliśmy jeszcze więcej głosów niż w poprzedniej ankiecie. Liczymy, że skoro jest Was już 10 tysięcy, to i w naszych głosowaniach równie szybko będziecie zwiększali frekwencję.

Przypominamy, że w naszym zestawieniu uwzględniamy pięciu najlepszych zawodników głosowania. Każdy zawodnik, który znajdzie się w najlepszej piątce ma doliczany do swojego dorobku punkt. Dodatkowe dwa oczka przyznajemy za miano najlepszego żużlowca kolejki.

5. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) – 7,3% głosów

Kapitan truly.work Stali miał w piątek bardzo pracowite urodziny. 24-latek do spółki z Rafałem Karczmarzem i Szymonem Woźniakiem musiał nadrabiać za cały zespół, aby gorzowianie zakończyli pojedynek ze Speed Car Motorem Lublin zwycięstwem. Co ciekawe, wicemistrz świata jedyne punkty stracił, gdy jechał jako rezerwa taktyczna za Andersa Thomsena. Zawodnikiem rywali, który zameldował się na mecie przed Zmarzlikiem był Mikkel Michelsen.

4. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 8,7% głosów

Starszy z braci Pawlickich w znakomity sposób zrehabilitował się za kompletnie nieudany mecz inauguracyjny w Lublinie. Zawodnik GKM-u nie tylko wygrywał bieg za biegiem, ale także zachwycał pięknymi akcjami na trasie. Jego atak na Pawła Przedpełskiego w ósmym wyścigu już przez wielu znawców żużla został porównany do najlepszych akcji Tomasza Golloba.

3. Jason Doyle (Get Well Toruń) – 9,3% głosów

Najgroźniejszym rywalem Australijczyka w niedzielnym spotkaniu było… paliwo. Sytuacja z dziewiątego biegu starcia Aniołów z Bykami na pewno przejdzie do historii żużla. W pozostałych wyścigach trudno Doyle’owi coś zarzucić. Były mistrz świata był bardzo szybki i gdyby nie feralna sytuacja, z pewnością rywalizowałby z Taiem Woffindenem o pierwsze miejsce w głosowaniu na najlepszego zawodnika 2. kolejki PGE Ekstraligi.

2. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów) – 11,3% głosów

Trzeba powiedzieć wprost, że gdyby nie Rafał Karczmarz, to twierdza Gorzów upadłaby w sezonie 2019 po raz pierwszy już na inaugurację. Junior truly.work Stali zaliczył swój najlepszy ekstraligowy występ w karierze i zapisał na swoim rozkładzie m.in. Andreasa Jonssona. Jeśli 20-latek zacznie spisywać się na obcych torach podobnie dobrze, jak na torze stadionie im. Edwarda Jancarza, gorzowianie mogą mieć pociechę z kolejnego talentu.

1. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) – 39,3% głosów (dwukrotnie w TOP 5)

Jeżeli Nicki Pedersen dwukrotnie próbuje bronić się na wszelkie sposoby (no, prawie wszystkie) przed innym zawodnikiem i dwukrotnie przegrywa, to wiedz, że coś się dzieje. Tai Woffinden był nie do zatrzymania w niedzielnym spotkaniu wrocławian ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. Brytyjczyk wywalczył komplet piętnastu punktów i stał się głównym architektem zwycięstwa Betard Sparty. Po dwóch meczach PGE Ekstraligi mistrz świata ma na koncie 31 punktów na 33 możliwe.

BARTOSZ RABENDA