Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
nie. Sty 26, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Z warsztatu Egona Müllera (1)

Pracowałem między innymi z Dadosem i Gollobem

Witam wszystkich sympatyków żużla w Polsce. Jest mi niezmiernie miło, że na łamach portalu Po-bandzie.com.pl będę mógł regularnie dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co będzie działo się na żużlowych torach w sezonie 2019. Jak przekonano mnie do współpracy? To już zostanie moją tajemnicą, ale jedno jest pewne – warto dzielić się z Wami spostrzeżeniami, gdyż polscy kibice są najlepsi na świecie, a Polska to mekka żużla. Dziś będzie krótko, na powitanie.

Jak wiecie, pochodzę z Niemiec. W 1983 roku w Norden zdobyłem tytuł indywidualnego mistrza świata w żużlu klasycznym. Żużel to moja największa pasja, ale miałem również epizod na scenie muzycznej, który nie wypadł chyba  najgorzej. Obecnie, w wieku lat 70, zajmuję się żużlem jako tuner i doradca zawodników. Zresztą na tej stronie, jak poszukacie, znajdziecie dłuższą historię mojego życia i kariery żużlowej. W Waszym kraju miałem okazję pracować ze świętej pamięci Robertem Dadosem czy Tomaszem Gollobem, któremu życzę powrotu do zdrowia.

image2

Wprawdzie przed nami Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i całe gorączkowe przygotowania z tym związane, ale jeszcze chwilę Wam zajmę, by powiedzieć, co robię obecnie. Po zakończeniu minionego sezonu zawodnicy zaczęli składać zamówienia na silniki, na których zamierzają startować w przyszłym roku. Jak zwykle, będą nowości – nowe krzywki czy nowe sprężyny zaworowe. Pracuję również nad nowymi tłokami i sworzniami. Już zacząłem pracować nad zmianą charakterystyki silników i ustawieniami odpowiednich  czasów pracy na krzywkach. Chcę zrobić tak, aby moje silniki były bardzo elastyczne i z odpowiednią mocą, nie za dużą ostrością, zawodnik mógł wyjeżdżać ze startu. Na ten mankament narzeka ostatnio wielu zawodników i to nie tylko tych, którzy korzystają z moich usług. Bardzo blisko współpracuję obecnie z sześcioma zawodnikami. Którzy to i dlaczego akurat oni ze mną współpracują? O tym w kolejnych felietonach już po Nowym Roku. Życzę Wam spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i – jak to my Niemcy mówimy – dobrego poślizgu w Nowym 2019 Roku.

Pozdrawiam serdecznie!

Dla Po-Bandzie.com.pl

Egon Müller