Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Piotr Rusiecki, szef Fogo Unii Leszno, otrzymał nowe pismo z kancelarii adwokackiej, działającej w imieniu Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego. Chce ona, by prezes znów odpalił twittera. To, rzecz jasna, pokłosie rywalizacji wrocławsko-leszczyńskiej w fazie play-off poprzedniego sezonu.

Przypomnijmy, że półfinałowe spotkanie na Stadionie Olimpijskim odbywało się w anormalnych warunkach, z uwagi na niedziałającą maszynę startową i puszczanie zawodników na sygnał gasnącego zielonego światła. Atmosfera była niezwykle gęsta i skutkowała karami dla obu stron.

Komisja Orzekająca Ligi ukarała Wrocławskie Towarzystwo Sportowe kwotą 30 tysięcy złotych „w związku z niezapewnieniem sprawnego urządzenia technicznego – maszyny startowej”.

Na Piotra Rusieckiego nałożono natomiast karę 10 tysięcy złotych – „za przekazanie publicznej informacji, z której wynikało, że przed meczem BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno drużyna gospodarzy trenowała starty na zgaszenie zielonego światła, co mogło sugerować, że gospodarze przewidywali późniejsze wystąpienie awarii maszyny startowej.” Wreszcie Piotr Baron, menedżer leszczynian, musiał zapłacić 5 tysięcy złotych „w związku z jego publiczną wypowiedzią dotyczącą wyłączenia bandy przez klub z Wrocławia.”

Wrocławskiej strony nie zadowoliły wówczas kary nałożone na leszczynian przez KOL. Szefowie klubu domagali się również od Rusieckiego wpłaty 20 tysięcy złotych na cel charytatywny i przeprosin na łamach branżowych mediów ogólnopolskich. Roszczenia wobec Barona były takie same.

Teraz, jak się okazuje, Betard Sparta zeszła z ceny. Prezes Rusiecki otrzymał pismo z częstochowskiej kancelarii adwokackiej Lech Kasprzyk, w której jest wezwany do (cytujemy):

„1) Przeproszenia Wrocławskie Towarzystwo Sportowe S.A. poprzez opublikowanie przez okres 14 dni na pańskim portalu społecznościowym twitter.

„Przeprosiny”

Przepraszam klub Betard Sparta Wrocław za użycie niewłaściwych treści, które znalazły się w dniu 3 września 2018 r., na moim profilu w portalu społecznościowym „twitter”, co stanowi naruszenie dóbr osobistych- klubu Betard Sparta Wrocław.

2) Przeproszenia pisemnie poprzez skierowanie pisma poleconego na adres Wrocławskie Towarzystwo Sportowe S.A. ul. Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław

3) zaniechania dalszych naruszeń i dopełnienia czynności potrzebnych do usunięcia skutków powziętych przez Pana czynów.

Trzeba też pamiętać, że do zgrzytu doszło wówczas w parku maszyn. Drużyna gości nie została doń wpuszczona niezwłocznie po przybyciu na stadion, czym gospodarz złamał regulamin. Efekt? „W stosunku do WTS S.A. wymierzono karę pieniężną w wysokości 10 tys. zł i zawieszono jej wykonanie na okres 12 miesięcy w związku z nieudostępnieniem drużynie gości dostępu do parku maszyn niezwłocznie po przybyciu przed meczem.”

Tyle. 7 kwietnia kolejne starcie leszczyńsko-wrocławskie. Tym razem na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w ramach 1. kolejki PGE Ekstraligi 2019.

WOJCIECH KOERBER