Telewizja c+ nie zwalnia tempa. Jak już informowaliśmy wcześniej, w ostatnich kilkunastu dniach w ramach cyklu „Made by Poland” retransmitowano najlepsze starty w Grand Prix poszczególnych polskich żużlowców – Tomasza Golloba, Jarosława Hampela, Krzysztofa Kasprzaka czy Adriana Miedzińskiego. Teraz przyszła pora na gościa specjalnego – w dniach 15-20 maja na kanale nSport+ obejrzymy wszystkie (6) zwycięstwa Bartosza Zmarzlika podczas zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Wychowanek Stali Gorzów, mimo młodego wieku, ma na swoim koncie aż sześć zwycięstw w Speedway Grand Prix. Swój cudowny marsz po koronę króla światowego żużla rozpoczął rekordowo wcześnie. W wieku zaledwie 19 lat zwyciężył w turnieju rozgrywanym na jego domowym, gorzowskim torze. Zawody te został zdominowane przez reprezentantów miejscowego klubu, bowiem podium uzupełnili Krzysztof Kasprzak i Matej Zagar. Było to zwiastunem piekielnej mocy Stali, która miesiąc później odzyskała po 31 latach tytuł drużynowego mistrza Polski. Retransmisja gorzowskiej GP z 2014 roku w piątek, 15 maja o godzinie 16:00 na nsport+.

Na kolejny triumf Zmarzlik musiał czekać aż trzy lata. W tak zwanym międzyczasie zdołał zdobyć indywidualne mistrzostwo świata juniorów i brązowy medal seniorskiego czempionatu. W 2017 roku w Malilli oczy wszystkich polskich kibiców spoglądały w kierunku Macieja Janowskiego (notabene po zawodach został liderem zmagań) i Patryka Dudka. Jednak to gorzowianin w pamiętnym, polsko-szwedzkim finale pokonał Antonia Lindbäcka, Fredrika Lindgrena i wspomnianego wcześniej Janowskiego. Retransmisja GP Szwecji z 2017 roku w sobotę, 16 maja o godzinie 16:00 na nsport+.

Rok 2018 obfitował w zaciekłą walkę Zmarzlika o złoty medal mistrzostw świata z Brytyjczykiem, Taiem Woffinden. Żużlowiec od lat związany z Betard Spartą Wrocław zapewnił sobie tytuł mistrzowski dopiero w ostatnich biegach finałowej, toruńskiej rundy. W tamtym sezonie, pomimo wywalczenia krążka z srebrnego kruszcu, Bartosz Zmarzlik wygrał raptem jedne zawody. Miało to miejsce… na ziemi Woffindena, w Cardiff. Wówczas to w finale zawodnik urodzony w 1995 roku okazał się być lepszy od swoich najgroźniejszych konkurentów – wspominanych już żużlowców Betard Sparty, czyli Woffindena i Janowskiego. Ostatnie miejsce zajął Greg Hancock. Retransmisja brytyjskiej GP z 2018 roku w niedzielę, 17 maja, wyjątkowo o godzinie 15:00 na nSport+.

Od poniedziałku do środy (18-20 maja) będziemy zaś mogli ujrzeć trzy zwycięstwa Zmarzlika z 2019 roku (odpowiednio – Krsko, Wrocław, Vojens), które przełożyły się na trzeci w historii polskiego żużla tytuł indywidualnego mistrza świata. Za każdą z tych rund kryje się duża historia, lecz chyba ta wrocławska rezonuje najmocniej w świadomości sympatyków sportu żużlowego. Po rewelacyjnych zawodach, podczas których każde okrążenie każdego biegu obfitowało „tasowaniami” na torze, Zmarzlik stanął na podium przed Martinem Vaculikiem i swoim największym rywalem w minionym roku, Leonem Madsenem. Na ostatniej pozycji finał ukończył Janusz Kołodziej. Wszystkie zawody z sezonu 2019 o stałej godzinie – 16:00 na nSport+.

2 komentarze on Wszystkie zwycięstwa Zmarzlika w Grand Prix na nSport+
    Nίghtmare
    15 May 2020
     2:41pm

Nagrywałem a następnie oglądałem cały cykl, teraz została wisienka na torcie.
    Zobaczmy to jeszcze raz jak π➪ wygrywa i wcale to nie jest obraźliwe, zobaczmy jak Bartek WYMIATA!!!

Staleczka
    15 May 2020
     4:11pm

Jak nie pokażecie „zwycięstwa ” w Toruniu , to będzie blamaż z Waszej -TV C+ strony.
    Nie wygrał turnieju ale wygrał najważniejszy wyścig.