Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Włókniarz zgłasza dwie drużyny do mistrzostw Polski juniorów

W nadchodzącym sezonie w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów zobaczymy dwie drużyny częstochowskiego Eltrox Włókniarza. To drugi klub – po Falubazie Zielona Góra – który zdecydował się na takie rozwiązanie ze względu na rosnącą liczbę wychowanków.

– Od kilku sezonów planowaliśmy zgłoszenie drugiej drużyny do rozgrywek DMPJ. Z różnych jednak względów nie chcieliśmy podejmować tak ważnej decyzji, bez pewności, że wszystko się powiedzie. W tym roku mogę zapewnić, że jesteśmy gotowi. Mamy odpowiednią liczbę swoich wychowanków oraz warunki do tego, aby ci chłopcy zdobywali potrzebne doświadczenie – podkreśla prezes Włókniarza, Michał Świącik, na łamach oficjalnej strony klubu. Pierwszy zespół częstochowskich juniorów będzie występował pod niezmienioną nazwą, czyli Bocar Włókniarz Częstochowa, natomiast drugi – Włókniarz Częstochowa II.

Trenerem obu zespołów będzie Sławomir Drabik. – Zależy nam również na tym, aby od początku sprawować nad tymi chłopakami odpowiednią opiekę. Można było oczywiście kilku z nich wypożyczyć do innych klubów, ale nigdy nie ma pewności, że zawodnik będzie tam regularnie startował. Dzięki drugiej drużynie w DMPJ możemy inwestować w naszych zawodników, obserwować ich postępy oraz służyć im radą i pomocą. Tym bardziej że opiekę nad obiema drużynami sprawować będzie menadżer Sławomir Drabik wspólnie z Michałem Finfą. Sławek to były zawodnik z ogromnym doświadczeniem oraz doskonałym podejściem do tych młodych chłopaków, dlatego jestem przekonany, że współpraca będzie się bardzo dobrze układać – tłumaczy prezes Świącik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.