Główny partner portalu

Włókniarz walczy z usterką. Mają dużą wyrwę w ziemi (zdjęcia)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnim czasie działacze Eltrox Włókniarza nie mieli łatwego życia. Na domiar złego niedawno na terenie obiektu Biało-Zielonych powstała ogromna dziura w ziemi, spowodowana pęknięciem rury zasilającej cały stadion. Skutkiem tej usterki jest zużycie wody na poziomie 28 tysięcy metrów sześciennych.

– Wszystko zaczęło się w ubiegły czwartek, kiedy na nasz stadion przyjechał pracownik Wodociągów Częstochowskich, aby spisać stan licznika. Wówczas okazało się, że nastąpiła jakaś awaria i w niecały miesiąc wyciekło 28 tysięcy metrów sześciennych wody, tj. 28 milionów litrów. Został zakręcony zawór, aby awaria się nie pogłębiała. W ostatnim czasie mieliśmy sporo ekip na stadionie, pracowali m.in. strażacy i przedstawiciele wodociągów. Obecnie nasz sponsor – firma Hydrogaz kończy usuwanie usterki – powiedział Rafał Piotrowski, który w częstochowskim klubie pełni funkcję kierownika obiektu.

Nie dziwi fakt, że we Włókniarzu skutki awarii wodociągowej mocno łączy się z meczem z Moje Bermudy Stalą Gorzów. To wówczas częstochowianie przez dwa dni pełne słońca i z wysoką temperaturą nie byli w stanie odpowiednio przygotować nawierzchni i za to oraz za samowolne dosypanie nowego materiału zostali ukarani walkowerem. – Gdzieś na terenie obiektu pękła rura. Wyciek ten nie był widoczny gołym okiem, nie zalało nam żadnego pomieszczenia. Było to zatem typowo gruntowe podtopienie. Teraz widzimy, że mogło to mieć ogromny wpływ na to, że nasi toromistrzowie nie byli w stanie przygotować toru na mecz ze Stalą Gorzów. Gdzieś ta woda musiała uciec, a z takiej ilości mogłoby powstać małe jezioro – kontynuował Piotrowski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek tor w Częstochowie przeszedł pozytywnie ponowną weryfikację i jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą, to piątkowe spotkanie z PGG ROW-em Rybnik odbędzie się bez przeszkód. Jak się dowiedzieliśmy, nawierzchnia jest odpowiednio przygotowana, a tor został mocno ubity, co powinno mieć pozytywny wpływ na usunięcie skutków deszczu, który od poniedziałkowego wieczoru nieprzerwanie pada w Częstochowie.

6 komentarzy on Włókniarz walczy z usterką. Mają dużą wyrwę w ziemi (zdjęcia)

Skomentuj

6 komentarzy on Włókniarz walczy z usterką. Mają dużą wyrwę w ziemi (zdjęcia)

Skomentuj