PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Moje Bermudy Stal Gorzów

2020-07-12 19:15:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin

2020-07-12 16:30:00

Planowana relacja

Przejdź

eWinner 1. liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 24:18

2020-07-12 14:00:00

eWinner 1. liga: Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils 27:9

2020-07-12 14:00:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: eWinner Apator Toruń – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 55:35

2020-07-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Unia Tarnów 44:46

2020-07-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

Włókniarz bez miliona. “Widocznie słabo promujemy miasto”

Jason Doyle. Foto: Kamil Woldański

Eltrox Włókniarz Częstochowa ma spory problem. W poniedziałek okazało się, że miasto znacząco zmniejszy swoje wsparcie dla klubu, a brak miliona złotych – bo mowa o takiej kwocie – to spory problem. I choć prezes Włókniarza, Michał Świącik, początkowo nie chciał komentować całej sprawy, to kilkadziesiąt minut później podzielił się wpisem w mediach społecznościowych. – Zamiast radości i gratulacji mamy duży zawód i problem w klubie – przyznał sternik CKM-u.

Informowaliśmy już o zmniejszeniu dotacji miejskiej dla Włókniarza. Częstochowski klub ma otrzymać milion złotych mniej. Poprosiliśmy o komentarz w sprawie prezesa Michała Świącika, jednak ten zaznaczył, że sprawa jest świeża i na razie nie chce zajmować konkretnego stanowiska.

Po godzinie 21 prezes Włókniarza skomentował jednak całą sprawę.

– Dzień po meczu zamiast radości i gratulacji mamy duży zawód i problem w klubie. Przykro, że tak potraktowano klub, który od 5 lat promuje miasto na najwyższym światowym poziomie. Mimo że w tym roku i tak mieliśmy mieć jedną z najmniejszych miejskich pomocy w polskiej ekstralidze, to dziś miasto zdecydowało zabrać nam milion złotych z promocji miasta przez sport. Widocznie słabo promujemy – napisał Michał Świącik.

– Na tę chwilę jesteśmy klubem ekstraligowym, który ma najmniejszą w Polsce pomoc ze strony miasta. Ja rozumiem dzisiejsze problemy i to, że brakuje w miejskiej kasie 10 – 17% środków, ale dlaczego zabiera się klubowi względem zeszłego roku, najpierw na jesień 10% i teraz dodatkowo 30%, czyli razem 40% z promocji miasta poprzez sport? Czyli nieproporcjonalnie do własnych strat. W czym rzecz? Czy źle promujemy miasto? – dodał.

– Nie wiem co zrobimy, ale rozważamy każdy możliwy scenariusz – tajemniczo zakończył swój wpis Michał Świącik.

W najbliższej kolejce Eltrox Włókniarz Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Moje Bermudy Stalą Gorzów Wlkp.

  1. Każdy rozsądny klub rozmawiał z zawodnikami nt. obniżenia ich wysokich kontraktów w dobie pandemii i spadku przychodów. A Włókniarz kozacko chciał pokazać że to ich nie dotyczy. Teraz ma. Poza tym 4 obcokrajowców i 1 Polak z Torunia. Taki to zlepek rozpasanych gwiazd. Bez wychowanków. Trenerka kuleje, no ale przecież super “trener” powiedział pracując w Falubazie że nauka żużla dla młodych to nie jego działka. Tylko program wypisuje. Taki to “trener”

 1. Budżet oparty na kasie z miasta więc to musiało się kiedyś tak skończyć. Jestem kibicem Włókniarza ale nie chce, żeby kasa z moich padatków i innym mieszkańców miasta trafiała na wysokie wynagrodzenia dla najemników, którzy potem bujają się luksusowymi autami i nie mają szacunku do kibiców. Rozpieszczone gwiazdy…a wychowanków klub posyła na rychły koniec karier w głodowej drugiej lidze. NIE DLA KASY Z MIASTA DLA KLUBÓW SPORTOWYCH… TO JEST PATOLOGIA A NIE PROMOCJA POPRZEZ SPORT!

 2. – Na tę chwilę jesteśmy klubem ekstraligowym, który ma najmniejszą w Polsce pomoc ze strony miasta.

  Taaaa, yhm na pewno. Leszno nie dostało jeszcze nic , ba góra dostanie 0,5mln. Także tego

 3. Szanowny Panie Prezesie – żużel w skali globalnej jest sportem niszowym, o jakiej promocji Pan mówi? Naprawdę Pan myśli, że ludzie za granicą usłyszeli o Częstochowie dzięki Włókniarzowi i najlepszej lipie świata? Proszę sobie w końcu zdać sprawę , że poza Polską żużlem interesują się nieliczni , więc Pana sarkazm o słabej promocji miasta jest śmieszny- Wy nie promujecie SŁABO miasta , w skali globalnej nie robicie tego WCALE.
  O Częstochowie ludzie wiedzą głównie dzięki Jasnej Górze, a nie dzięki Włókniarzowi- takie są fakty, proszę sobie przeprowadzić ankietę i gwarantuję Panu , że większość respondentów skojarzy Częstochowę z Jasną Górą, a wielu z zagranicy nie będzie nawet wiedzieć w jakim kraju to miasto leży. O Włókniarzu natomiast wspomni garstka- max 3% respondentów. Pytam zatem raz jeszcze- o jakiej promocji Pan mówi?
  Poza tym , inne kluby ( na pewno Sparta Wrocław i Unia Leszno) dostały mniej od samorządów, więc proszę nie kłamać ,że macie najmniejszą pomoc ze strony miasta ze wszystkich klubów ekstraligowych.
  2 miliony od podatników to i tak spory zastrzyk gotówki, zwłaszcza dla klubu, który ponoć jest profesjonalny, w którym ponoć startują zawodowcy i który walczy o medale w ponoć najlepszej lidze wszystkich galaktyk jakie istnieją.
  Finansowanie profesjonalnych klubów zawodowej ligi ( a na taką kreuje się PGE Ekstraliga) pieniędzmi podatników jest formą PATOLOGII, a nie promocji!!! I ten problem dotyczy nie tylko Włókniarza, co biorąc pod uwagę mocarstwowe zapędy żużla , jest co najmniej żenujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.