.

15 wyścigów, z czego ponad połowa zakończona remisami. Emocje do samego końca i ostatecznie wygrana gospodarzy z MrGarden GKM-em Grudziądz 46:44. Zgromadzeni przy Wrocławskiej 69 kibice nie mogli narzekać na brak emocji, czekając do 15. wyścigu na ostateczny rezultat.

5 pierwszych wyścigów wyraźnie zwiastowało, że GKM Grudziądz tanio skóry w Zielonej Górze nie sprzeda. Tym bardziej, że w tych 5 wyścigach 3 razy jako pierwsi linię mety mijali grudziądzanie. W połowie meczu co prawda gospodarze wyszli  na skromne, dwupunktowe prowadzenie, ale odpowiedź podopiecznych Roberta Kempińskiego była szybka. Bokserska wymiana ciosów trwała do samego końca, ostatecznie silniejsi okazali się gospodarze. Na pewno jednak nie był to nokaut, a co najwyżej zwycięstwo niejednogłośną decyzją sędziów.

Adam Skórnicki po tym meczu pewnie będzie miał sporo pytań do Nickiego Pedersena, który jeździł mocno w kratkę. W ekipie z Grudziądza ze swojego występu pewnie tłumaczyć będzie się musiał Antonio Lindbaeck. Na drugim biegunie znajdzie się za to Krzysztof Buczkowski, który w 3 pierwszych startach nie znalazł pogromcy i ostatecznie był najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu. Szybkością imponował też wracający po urazie obojczyka Artiom Łaguta.

Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz 46:44

Falubaz Zielona Góra: Patryk Dudek 9+1 (1*,3,2,3,0), Michael Jepsen Jensen 6 (2,1,0,3), Piotr Protasiewicz 6+1 (2,0,1*,2,1), Martin Vaculik 11+2 (1*,3,2,2*,3), Nicki Pedersen 7 (2,1,3,1,0), Mateusz Tonder 1+1 (0,0,1*), Norbert Krakowiak 6+2 (3,1*,2*).

MRGARDEN GKM Grudziądz: Kenneth Bjerre 10+1 (3,1*,0,3,3), Antonio Lindbaeck 3 (0,2,1,0), Przemysław Pawlicki 5+1 (0,2*,1,2),Krzysztof Buczkowski 12+2 (3,3,3,0,2*,1*) Artiom Łaguta 11 (3,2,3,1,2), Patryk Rolnicki 1+1 (1*,0,0), Marcin Turowski 2 (2,0,0).

Sędzia:  Michał Sasień

Widzów: 11000