Zdjęcie: Facebook Ryszarda Franczyszyna
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Klub poinformował, że nowym zawodnikiem będzie przejęty ze Stali Rzeszów Josh Grajczonek, a trenerem juniorów – Ryszard Franczyszyn.

To bardzo dobre informacje dla fanów bydgoskiej Polonii. Zespół – wspomagany przez Zbigniewa Bońka i Tomasza Golloba – chce najwyraźniej powalczyć o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. Grajczonek w poprzednim sezonie jeździł dla Orła Łódź. W 11 spotkaniach wykręcił średnią 1,48 pkt/bieg. Co ciekawe, dziadkowie Australijczyka byli Polakami, a sam zawodnik ma polskie obywatelstwo. W marcu ubiegłego roku zdał egzamin na polską licencję, zatem w lidze będzie startował jako zawodnik krajowy.

Franczyszyn z kolei to były żużlowiec Stali Gorzów, z którą zdobył cztery medale Drużynowych Mistrzostw Polski, w tym dwa złote. W 1983 roku wywalczył Brązowy, a dwa lata później Srebrny Kask. Na torze miał opinię świetnego technika-dżentelmena, który szanował kości kolegów. Karierę zakończył w 2001 roku w barwach WKM-u Warszawa, po czym był mechanikiem (m.in. u Davida Ruuda, Adriana Cyfera), a także zajął się pracą z juniorami. Ostatnio przebywał w Szwecji, gdzie opiekował się m.in. Oskarem Rickardssonem. Czy jego doświadczenie da Polonii Bydgoszcz kogoś choćby w połowie tak dobrego, jak Tomasz Gollob?

Pożyjemy, zobaczymy.

JACEK HAFKA