PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41

2020-08-10 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-08-09 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43

2020-08-09 16:30:00

Zakończona

Przejdź

2. Liga: OK Bedmet Kolejarz Opole – Wilki Krosno 39:50

2020-08-09 11:45:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Orzeł Łódź – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39

2020-08-08 19:15:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. Liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Unia Tarnów 50:40

2020-08-08 16:30:00

Zakończona

Przejdź

W Lublinie i Grudziądzu wciąż czekają na złoto. Raport statystyczny #1

12 czerwca zainaugurowany zostanie 73. sezon rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu. Zapraszamy do zapoznania się z dorobkiem drużyn przystępujących do tegorocznej rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Unia Leszno tylko 10 sezonów w historii polskiej ligi spędziła poza elitą. Dla większości ekip rywalizacja o DMP to przeważający okres w ich historii, natomiast drużyny z Grudziądza i Lublina częściej startowały w niższych ligach.

KLUBSEZONY (DMP)
Leszno62
Wrocław55
Gorzów Wlkp.54
Rybnik47
Częstochowa47
Zielona Góra43
Grudziądz12
Lublin10

Nieco inną kolejność zespołów mamy w klasyfikacji medalowej. Na pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski wciąż czekają ekipy z Lublina i Grudziądza.

KLUBZŁOTESREBRNEBRĄZOWERAZEM
Leszno178732
Rybnik126523
Gorzów Wlkp.913527
Zielona Góra72514
Wrocław410923
Częstochowa43613
Lublin0101
Grudziądz0011

Drużyny z Leszna i Gorzowa rozegrały dotychczas najwięcej meczów, jako jedyne wygrały ponad pół tysiąca meczów, ponadto wraz z Rybnikiem legitymują się najlepszym bilansem zwycięstw, wygrywając ponad połowę rozegranych spotkań.

MECZEZW.REM.POR.ZW. [%]REM. [%]POR. [%]
Leszno9695504437556,8%4,5%38,7%
Gorzów Wlkp.9035113835456,6%4,2%39,2%
Rybnik6723641829054,2%2,7%43,2%
Zielona Góra7443643134948,9%4,2%46,9%
Wrocław8764213042548,1%3,4%48,5%
Częstochowa7533482138446,2%2,8%51,0%
Lublin1566069038,5%3,8%57,7%
Grudziądz1244667237,1%4,8%58,1%

Powyższe dane i różnice w historycznym dorobku jeszcze bardziej uwypukla analiza bilansu małych punktów.

MECZE+m PKT-m PKT+/-m PKT+/-m PKT/MECZ
Leszno9694405139812+4239+4,4
Gorzów Wlkp.90341492,538031,5+3461+3,8
Rybnik67229269,527172,5+2097+3,1
Wrocław87637092,536759,5+333+0,4
Zielona Góra74433340,533189,5+151+0,2
Częstochowa75331967,532910,5-943-1,3
Grudziądz12452125854-642-5,2
Lublin1566489,57512,5-1023-6,6

Wśród tegorocznych uczestników PGE Ekstraligi najczęściej ze sobą spotykały się drużyny z Leszna i Wrocławia – 98 razy. Zatem mecz zaplanowany na 6 września będzie jubileuszowym 100. meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej pomiędzy Unią a Spartą.

Stal Gorzów Wlkp. z żadną z drużyn, z którą w tym roku będzie się mierzyć, nie ma ujemnego bilansu wygranych meczów. Ten z kolei najgorszy mają Lwy z Bykami – wygrali 32 z 89 meczy, 2 zremisowali, 55 przegrali.

Całość w kolejności alfabetycznej miast zespołów poniżej:

DRUŻYNARYWALMECZEZW.REM.POR.BILANS
CzęstochowaGorzów Wlkp.6625338-13
CzęstochowaGrudziądz8332+1
CzęstochowaLeszno8932255-23
CzęstochowaLublin10514+1
CzęstochowaRybnik4720126-6
CzęstochowaWrocław9544249-5
CzęstochowaZielona Góra5828129-1
Gorzów Wlkp.Częstochowa6638325+13
Gorzów Wlkp.Grudziądz168080
Gorzów Wlkp.Leszno9247441+6
Gorzów Wlkp.Lublin181314+9
Gorzów Wlkp.Rybnik6737129+8
Gorzów Wlkp.Wrocław8543834+9
Gorzów Wlkp.Zielona Góra8848535+13
GrudziądzCzęstochowa8233-1
GrudziądzGorzów Wlkp.168080
GrudziądzLeszno143110-7
GrudziądzLublin21010
GrudziądzRybnik42020
GrudziądzWrocław143011-8
GrudziądzZielona Góra12408-4
LesznoCzęstochowa8955232+23
LesznoGorzów Wlkp.9241447-6
LesznoGrudziądz141013+7
LesznoLublin16817+1
LesznoRybnik7238529+9
LesznoWrocław9854836+18
LesznoZielona Góra9254632+22
LublinCzęstochowa10415-1
LublinGorzów Wlkp.184113-9
LublinGrudziądz21010
LublinLeszno16718-1
LublinRybnik8503+2
LublinWrocław12408-4
LublinZielona Góra16619-3
RybnikCzęstochowa4726120+6
RybnikGorzów Wlkp.6729137-8
RybnikGrudziądz42020
RybnikLeszno7229538-9
RybnikLublin8305-2
RybnikWrocław5636119+17
RybnikZielona Góra4816329-13
WrocławCzęstochowa9549244+5
WrocławGorzów Wlkp.8534843-9
WrocławGrudziądz141103+8
WrocławLeszno9836854-18
WrocławLublin12804+4
WrocławRybnik5619136-17
WrocławZielona Góra6228232-4
Zielona GóraCzęstochowa5829128+1
Zielona GóraGorzów Wlkp.8835548-13
Zielona GóraGrudziądz12804+4
Zielona GóraLeszno9232654-22
Zielona GóraLublin16916+3
Zielona GóraRybnik4829316+13
Zielona GóraWrocław6232228+4

KAROL  PŁONKA

CASH BROKER

Jedna odpowiedz

  1. Patrząc na statystyki to właściwie najgorzej wygląda Grudziądz, jednak biorąc pod uwagę ostatnie lata: Lublin wygląda najgorzej.
    Jeśli chodzi o ośrodki wielkomiejskie to oczywiście mamy Wrocław, Koziołki kiedyś podskakiwały, ale poległy. Reszta to małe miasta, ale jak widać bardzo prężne i stawiające na sport motorowy co tylko chwalić. Jednak to tylko na zachód od wisły: Leszno, Toruń, Zielona Góra czy Gorzów Wielkopolski (pominiętych przepraszam).
    Jednak czarny sport, jakże popularny u nas w kraju chyba będzie się powoli zwijał, kilkanaście ośrodków nie uratuje tej dyscypliny na arenie międzynarodowej, gdzie już jest to sport piknikowy.
    Może właśnie trzeba rozpropagować żużel jako sport z frytkami, piwkiem i kiełbaską w ręce, ale w wielu, wielu miejscach na terenie kraju a nie jako dyscyplina narodowa. Skoków narciarskich i piłki kopanej, co byśmy my kibice nie robili – NIE PRZESKOCZYMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.