Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

W Falubazie mają mola książkowego. Biografię Woffindena już przeczytał

Sebastian Niedźwiedź, Norbert Krakowiak, Mateusz Tonder FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA

Norbert Krakowiak czeka na swój bardzo ważny sezon w Falubazie Zielona Góra. 21-latek zamierza, wraz z Damianem Pawliczakiem i Mateuszem Tonderem, stworzyć jedną z najlepszych formacji juniorskich w PGE Ekstralidze i pokazać, że po zakończeniu wieku juniora także może zdobywać punkty w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Żużlowiec z Witkowa w okresie kwarantanny nie próżnuje i poza indywidualnymi treningami, poświęca czas na zaległe obowiązki i pasje.  

– Poza uprawianiem sportu, studiuję też psychologię w biznesie, więc mam teraz trochę więcej czasu na naukę. Nie wiem jak to wygląda u innych studentów, ale u mnie w czasie tego zdalnego nauczania materiału jest znacznie więcej i trzeba to przerobić. To jest też dobry czas na rozwój osobisty. Można zrobić wiele rzeczy, na które wcześniej nie miało się czasu – mówi nam Norbert Krakowiak.

Młodzieżowiec Falubazu Zielona Góra stara się ze spokojem podchodzić do sytuacji wywołanej przez koronawirusa. W kwestii oceny tego, jak długo mogą być nałożone restrykcje dotyczące wychodzenia z domów zdaje się na specjalistów. Junior nie ukrywa jednak, że chętnie pojawiłby się z powrotem na torze.

– To na pewno dla wszystkich nowa sytuacja. Cały czas oczekujemy na nowe informacje i myślimy o wyjeździe na tor. Ten obecny rodzaj stresu faktycznie jest inny. Ja na pewno wolę ten stres meczowy niż ten, który mamy teraz – wyjaśnia żużlowiec.

Jedną z największych pasji Krakowiaka, poza sportem, jest czytanie książek. Dłuższa przerwa od startów to dla juniora zielonogórzan idealny czas na nadrobienie zaległych pozycji.

– W czasie wolnym dużo czytam. Przy moim kierunku studiów to czytanie jest bardzo wskazane. Nie jest jednak tak, że za to czytanie wziąłem się teraz. W sezonie, gdy mam okazję, w busie, w drodze na mecz czy trening też sięgam po książki – podkreśla zawodnik.

– Bardzo lubię biografie sportowców. Szczególnie gdy oni sami piszą te książki. Te historie są bardzo ciekawie. W przypadku, gdy pisze je jakiś ktoś inny również zdarzają się fajne biografie. Przeczytałem ostatnio chociażby biografię Taia Woffindena. Nie będę za dużo zdradzał, ale mogę powiedzieć, że jest ostra, ciekawa i zachęcam wszystkich do przeczytania – ocenia junior czwartej ekipy PGE Ekstraligi 2019.

Poza czytaniem książek, 21-latek lubi także oglądać seriale. Jego ulubionym jest „Dom z papieru” reżyserowany przez Alexa Pinę. W piątek platforma Netflix wypuściła premierowo czwarty sezon tej hiszpańskiej produkcji.

– Pojawia się też Netflix. Pewnie jak wszyscy ekscytuję się teraz czwartym sezonem „Domu z papieru”. Poza tym klasyka, czyli serial dokumentalny o Formule 1. Do tego znalazłem ostatnio ciekawy serial o kolarstwie, który nosi tytuł „Zaskakujący dzień” – kończy Krakowiak.

BARTOSZ RABENDA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.