Valentin Grobauer już w marcu zacznie poznawać tor w Somerset, fot. facebook
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niemiec Valentin Grobauer spełnił swoje sportowe marzenie. W rozpoczynającym się niebawem sezonie znajdzie się w składach drużyn ligi polskiej oraz niemieckiej. Całkiem niedawno okazało się, że będzie ścigać się także w Anglii.

Zawodnik nie ukrywa swojego zadowolenia z takiego obrotu sprawy. – Szczerze powiedziawszy, nie oczekiwałem już żadnych zmian odnośnie swoich startów w sezonie 2019. Okazało się jednak, że umowę z Somerset Rebels rozwiązał Dimitri Berge (Francuz nie zdołał zabezpieczyć sobie pomocy mechanika w Anglii – przyp. red.), więc zajmę jego miejsce. Wcześniej swoich sił w tym klubie próbowali już niemieccy zawodnicy, StephanKatt i Christian Hefenbrock. Będę robił wszystko, aby wypaść na angielskich torach jak najlepiej – mówi, mieszkający w Bydgoszczy, Niemiec.

Grobauer traktuje swoją przygodę ze speedwayem na Wyspach przede wszystkim w kategorii nauki. – Cóż, tak naprawdę nigdy w Anglii nie startowałem, więc marzec poświęcę na poznanie toru w Somerset. Obecnie muszę wszystko jeszcze zorganizować, ale sprawy niedługo zostaną podopinane i będę mógł z niecierpliwością oczekiwać swoich pierwszych startów – kontynuuje 24-latek.

Doświadczenie zebrane podczas zmagań w Championship League powinno zaprocentować podczas startów w barwach bydgoskiej Polonii. – Naszym celem w Bydgoszczy jest awans do Nice 1. Ligi Żużlowej, najpóźniej w przyszłym sezonie. Jestem bardzo zadowolony z bycia częścią tej drużyny. Chcę jak najlepiej punktować dla Polonii – kończy Niemiec.

REDAKCJA