Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Fot. Vaculik Racing Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Martin Vaculik był jednym z wyróżniających się zawodników podczas meczu Polska – Reszta Świata, który odbył się w poniedziałek w Rzeszowie. Słowak przyznaje, że podczas tego spotkania z pewną rzeczą zetknął się po raz pierwszy w karierze.

Vaculik zapisał na swoim koncie 9 punktów z bonusem. Lepszy od niego w zespole Reszty Świata był tylko Nicki Pedersen. Przypomnijmy, że ostatnie sześć biegów meczu w Rzeszowie odbyło się na zielone światło. Wszystko przez awarię maszyny startowej.

– To była dla mnie całkowita nowość – przyznaje Słowak. – Nigdy wcześniej jeszcze nie jeździłem na zielone światło. Wiadomo, że w żużlu różne rzeczy się zdarzają i takie sytuacje też znamy, ale ja jakoś jeszcze nie trafiłem nigdy na takie zawody – dodaje.

Martin Vaculik nie najgorzej odnalazł się w tej nowej „rzeczywistości”, bo w dwóch biegach bez taśmy zdobyły 3 punkty (zanotował defekt na ostatniej pozycji, a potem wygrał). – Trochę musiałem się pilnować, żeby głowa na bok nie uciekała, bo tak jesteśmy przyzwyczajeni, ale jakoś dało się to opanować – śmieje się słowacki żużlowiec.

MICHAŁ CZAJKA