Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

Typer PoBandzie: Marek Dera wygrywa pierwszą edycję! Wielki ścisk w czołówce

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wraz z ostatnim biegiem w PGE Ekstralidze 2020 zakończyła się zabawa w Typerze PoBandzie. Pierwsza edycja eksperckich zmagań była niezwykle emocjonująca do samego końca rozgrywek. Zwycięstwo na ostatnich metrach sezonu zapewnił sobie Marek Dera. Drugie miejsce zajęli ex aequo Dariusz Sajdak i Maciej Fludziński, a podium uzupełnił Dawid Celt.

O wygranej w naszym typerze zadecydowała finałowa faza rozgrywek. Przed kluczowymi meczami ekspertami z największymi szansami na zwycięstwo byli Bartosz Smektała, Dariusz Sajdak i Marek Dera. Zawodnikowi Fogo Unii Leszno tym razem nie opłaciło się obstawianie remisów. Popularny Smyk zainkasował tylko dwa punkty za mecze o złoto i brąz i spadł ostatecznie na czwarte miejsce.  

Dariusz Sajdak pomylił się natomiast w typowaniu zwycięzców meczów w Gorzowie i we Wrocławiu. W pierwszym z wymienionych spotkań postawił na skromny triumf Fogo Unii Leszno, a w drugim wytypował wygraną RM Solar Falubazu Zielona Góra. Pięć punktów dało mu jednak wysokie drugie miejsce.

Za bohaterów fazy finałowej należy uznać Marka Derę i Macieja Fludzińskiego. Ci typerzy zgodnie stawiali na gospodarzy i się nie przeliczyli. Dera zdobył również bardzo istotny punkt za wskazanie przedziału punktowego w meczu kończącym rozgrywki. Dzięki niemu ostatecznie ma na swoim koncie 128 punktów i jest historycznym zwycięzcą Typera PoBandzie.

W ostatnich kolejkach świetnie typowali również Jacek Frątczak i Wiesław Dobruszek. Za sprawą poprawnego wskazania zwycięzców oraz dokładnego obstawienia wyniku rewanżowego meczu o brąz ci eksperci dopisali do swoich kont aż 14 oczek. To pozwoliło im się przesunąć na odpowiednio siódme i szóste miejsce.

Przypomnijmy, że w naszym typerze przyznawaliśmy 10 punktów za poprawne wskazanie remisu, 4 oczka za dokładne trafienie, 2 punkty za poprawne wskazanie zwycięzcy meczu oraz 1 punkt za dobre wytypowanie przedziału punktowego (przedziały 1-6 pkt., 7-12 pkt., 13+ pkt.). W tym miejscu bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim ekspertom, którzy podjęli się typowania wyników. Nie możemy już się doczekać kolejnej edycji!

TABELA TYPERA POBANDZIE
MiejsceTyperPunktyTrafione remisyDokładne trafieniaWskazanie przedziału punktowegoWskazanie zwycięzcy
1Marek Dera128042643
2Dariusz Sajdak127062340
2Maciej Fludziński127042344
3Dawid Celt126042244
4Bartosz Smektała123331539
4Ryszard Czarnecki123042143
5Jerzy Głogowski122032244
6Wiesław Dobruszek118051840
7Jacek Frątczak112022241
8Łukasz Malaka111021743
9Przemysław Sierakowski110052035
9Marek Mróz110022041
10Analityk eWinner107011942
10Jerzy Kanclerz107031739
11Mirosław Cierniak106021641
11Grzegorz Dzikowski106031838
12Tomasz Piszcz99002139