fot. Ostrovia Ostrów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

68. Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego zostanie w tym sezonie zorganizowany mimo obostrzeń. Zawody odbędą się w stawce młodzieżowej, bez kibiców na trybunach i w pełnym reżimie sanitarnym, a wszystko to, by podtrzymać długoletnią tradycję. Turniej odbędzie się w niedzielę, 25 października, o godzinie 13:30 i tym samym zakończy sezon żużlowy w naszym kraju.

Większość turniejów indywidualnych o charakterze towarzyskim, wszak oficjalne rozgrywki już zakończone, została odwołana krótko po decyzji o wprowadzeniu na terenie Polski tzw. żółtej strefy i zamknięciu trybun na wszelkich imprezach sportowych. Oczywiście wprowadzone restrykcje mają związek z pandemią koronawirusa. Odwołane zostały m.in. turniej młodzieżowy w Rzeszowie, Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów w Zielonej Górze, Turniej Asów w Bydgoszczy i Memoriał Krystiana Rempały w Tarnowie. Wydawało się, że Łańcuch Herbowy podzieli los innych zawodów.

– Chcemy, by 68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego się odbył. Szkoda byłoby, gdyby z uwagi na pandemię najstarszy turniej nie doszedł do skutku. Chodzi o podtrzymanie tradycji – mówi Waldemar Górski na łamach oficjalnej strony Ostrovii. – Dziękujemy władzom miasta. Im też zależało, by tradycja została podtrzymana – dodaje.

Zawody rozpoczną się w niedzielę, 25 października o godzinie 13:30, a w stawce zobaczymy wyłącznie młodzieżowców. Niewykluczone, że z turnieju będzie przeprowadzona transmisja.