Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W pierwszym tegorocznym treningu punktowanym na polskich torach, Get Well Toruń pokonał pierwszoligową Ostrovię 58:32. Jak zwykle przy tego typu spotkaniach, wynik nie był najważniejszy. „Zardzewiali” żużlowcy po długiej zimie mogli się wreszcie rozruszać i sprawdzić ustawienia motocykli. W Toruniu zabrakło kontuzjowanego Rune Holty, Ostrovia zaś przyjechała bez Sama Mastersa. Mecz obserwowała ponaddwutysięczna publiczność.

Niestety, nie wszyscy mogli być z testów zadowoleni – już w 1. biegu doszło do groźnej sytuacji. Na drugim łuku Renat Gafurow nie opanował maszyny i zahaczył o tylne koło blokującego go Norberta Kościucha. Na szczęście, Rosjanin wstał o własnych siłach. Wyjechał potem do swojego następnego biegu, ale szybko zrezygnował z jazdy i już więcej nie pojawił się na Motoarenie. W 9. wyścigu z kolei przed upadkiem ratował się były mistrz świata Jason Doyle, ale opanował sytuację i dojechał do mety na pierwszej pozycji.

Do niecodziennego wydarzenia doszło  w wyścigu nr 7. Grzegorz Walasek dotknął taśmy, ale wedle niepisanej treningowej zasady, nie został wykluczony, a – wzorem ligi brytyjskiej – miał startować w powtórce 15 metrów za resztą stawki. Gdy to właśnie przekazał mu menedżer torunian Jacek Frątczak, Walasek po prostu zjechał z toru.

W trakcie treningu kibice mogli oglądać kilka ciekawych biegów, nie brakowało jazdy w kontakcie. Początkowo kiepsko ze startu zabierali się bracia Chris i Jack Holderowie – musieli więc, z różnym skutkiem, gonić ostrowian. W 11. wyścigu z kolei Tomasz Gapiński zdołał na jednym łuku wyprzedzić Nielsa K. Iversena oraz Kościucha. Ten drugi, niestety dla torunian, potwierdził, że jego największym mankamentem są spóźnione wyjścia spod taśmy.

Jutrzejszy trening w Ostrowie między tymi drużynami, na prośbę torunian, nie dojdzie do skutku. Get Well 23 marca o godz. 15.30 podejmie ROW Rybnik, Ostrovia zaś 24 marca pojedzie potrenować do Piły.

Get Well Toruń – Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:32

Get Well: Doyle 12 (3,3,3,0,3), Kościuch 10+2 (2*,2*,1,2,3), J. Holder 9+1 (0,3,1,3,2*), Ch. Holder 11+1 (3,2*,3, 3), N.K. Iversen 11+2 (2,3,3,1*, 2*), M. Bogdanowicz 3 (3,0,0), I. Kopeć-Sobczyński 2+1 (d,1*,1*),T. Soerensen ns.

Ostrovia: N. Klindt 6 (1,1,2,2,d), R. Gafurow 0 (w,d), T. Gapiński 8 (2,2,0,3,1), A. Łoktajew 7+2 (1*,1*,2,2,1), G. Walasek 6+1 (3,t,2,1*), M. Kościelski 4+1 (2,1,0,1*), K. Nowacki 1 (1,0,0,0,0).

JACEK HAFKA