Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz dobrze spisuje się w tym sezonie w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. Jednym z wyróżniających się zawodników jest z pewnością junior Tomasz Orwat.

Orwat wystąpił na razie w dziewięciu spotkaniach bydgoskiego zespołu i może pochwalić się średnią 1,355. – Początek sezonu miałem słaby, nie potrafiłem zrozumieć sprzętu i potrzebowałem dużo treningów i zawodów aż połapaliśmy się z teamem o co chodzi – mówi obiektywnie młody zawodnik. – Po uporaniu się z tymi problemami sprzęt jedzie tak, jak tego oczekuję i pozwala mi to osiągać w miarę zadowalające wyniki. Ostatnio nie jest źle, ale zawsze jest tak, że ten punkt czy dwa były w zasięgu i pracujemy nad tym, aby robić 100 procent tego, na co mnie stać. Nie mówię tu o kompletach, ale są zawody, w których jestem szybszy od zawodnika jadącego przede mną i po prostu muszę go wyprzedzić. Trzeba to poprawić do play-offów – dodaje.

U bydgoskiego juniora widać wyraźny progres, ale, jak mówi, większa presja raczej się wokół niego nie pojawiła. – Nie czuję, żeby było inaczej niż wcześniej – przyznaje. – Sam staram się nakładać na siebie presję i lubię, gdy robi to też klub. Zwykle dobrze sobie z tym radzę. Gdy tej presji nie ma dużej, tak jak np. przed meczem z Krakowem, to popełniam głupie błędy, przez co uciekają mi punkty. Gdy ta presja jest, to jestem mocno skoncentrowany i jazda wygląda dużo lepiej – zauważa.

Tomasz Orwat twierdzi, że może osiągać jeszcze lepsze wyniki

Mimo że juniorzy mają sporo startów w zawodach młodzieżowych, to Tomasz Orwat chciałby spróbować swoich sił poza granicami naszego kraju. – Bardzo bym chciał podpisać kontrakt w lidze zagranicznej – mówi zawodnik. – Byłoby to dla mnie duże wyzwanie, któremu chciałbym sprostać. Chciałbym pojeździć np. w Danii, gdzie są wymagające tory i się tam czegoś nowego nauczyć. Jak będzie przerwa wakacyjna, chciałbym pojechać do Szwecji i Danii na treningi i zaprezentować się tam, co mogłoby mi pomóc w złapaniu tam kontraktu – przyznaje.

Czy Polonia w tym roku może pokusić się o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej? – Głównym celem są play-offy – mówi spokojnie Tomasz Orwat. – Oczywiście jeśli w nich się znajdziemy, to damy z siebie wszystko, aby ten awans wywalczyć. Na pewno nie będzie odpuszczania – kończy junior Polonii.

MICHAŁ CZAJKA