Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Tomasz Gollob zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski

fot. Jarosław Pabijan

W ostatni wtorek września w Bydgoszczy reprezentacja Polski zmierzy się w towarzyskim spotkaniu z Rosjanami. Przed tym meczem oficjalnie do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski wprowadzony zostanie Tomasz Gollob.

– Gdy zaczynaliśmy organizować mecze reprezentacji Polski, pierwszy z nich odbył się w 2011 roku w Toruniu. To właśnie reprezentacja z Tomaszem Gollobem na czele pokazała nam, że żużel może być sportem narodowym. 29 września, Tomasz Gollob zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Ja sam, jako kibic sportu wiem, że żużel to Tomasz Gollob, a Tomasz Gollob to Bydgoszcz. Jesteśmy dumni, że to tutaj nasz mistrz zostanie wprowadzony do galerii sław. Najlepiej to zrobić właśnie tutaj. W domu – powiedział Karol Lejman z firmy One Sport, organizatora spotkania.

Właśnie we wtorek – przed emocjami na torze – kibice będą mieli okazję podziękować za wszystkie wspaniałe występy dla kadry Polski, najlepszemu zawodnikowi w historii, Tomaszowi Gollobowi. Bydgoszczanin zostanie oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski w swoim rodzinnym mieście. Ceremonia rozpocznie się na stadionie Polonii w dniu zawodów, o godzinie 17:30. Do tej pory w Galerii Sław znaleźli się Andrzej Huszcza, Paweł Waloszek, Jerzy Szczakiel, Antoni Woryna, Zenon Plech, Andrzej Wyglenda, Roman Jankowski, Jarosław Hampel i Marek Cieślak.

fot. Jarosław Pabijan

– Tomasz Gollob jest legendą, ikoną polskiego żużla, który wprowadził ten sport na nową ścieżkę rozwoju. To dzięki niemu mogliśmy słuchać najpiękniejszego utworu świata, Mazurka Dąbrowskiego, który rozbrzmiewał na stadionach po wygranych turniejach Grand Prix. Dzięki Tomaszowi, po 37 latach przerwy Polak znowu został Indywidualnym Mistrzem Świata. Tomasz Gollob jest tym człowiekiem, któremu zawdzięczamy bardzo wiele. To właśnie on sprawił, że żużel znalazł się w zupełnie innym miejscu. To dzięki niemu żużel stał się sportem narodowym – przyznał europoseł, Ryszard Czarnecki, który objął mecz honotowym patronatem.

Tomasz Gollob ma także służyć radą podczas przygotowania nawierzchni, by mecz był widowiskiem z najwyższej półki. – Mam nadzieję, że mecz Polska – Rosja będzie stać na najwyższym poziomie. Myślę, że Tomasz pomoże mi odpowiednio ułożyć tor na te zawody, by kibice mogli obejrzeć wiele ciekawych wyścigów. Dopilnujemy wszystkiego, by tor został odpowiednio przygotowany, by warunki były odpowiednie, co sprawi, że ściganie będzie na poziomie światowym – zaznaczył Jerzy Kanclerz.

Mecz Polska – Rosja odbędzie się we wtorek, 29 września, o godzinie 17:30.

2 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.