Tomasz Dryła (z lewej) i Tadeusz Błażusiak.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wiemy już, kto skomentuje niedzielne święto w Lublinie – mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Speed Car Motorem i MrGarden GKM-em Grudziądz (początek transmisji w nSport+ o godz. 18.30).  Przy sitku usiądą Tomasz Dryła i Tomasz Bajerski. O ile ten pierwszy nie zaginie wcześniej w akcji…

Kiedyś, gdy ludzie obserwowali żużlowe mecze również z wysokości przystadionowych drzew, media zwykły pisać tak: widzów – nadkomplet. W niedzielę, przy okazji wspomnianego pojedynku, to określenie znów zostanie z pewnością użyte. Tak, to będzie prawdziwa impreza masowa.

Mamy już potwierdzenie, że spotkanie skomentuje pochodzący z Lublina Tomasz Dryła, przez zdecydowaną większość społeczności uznawany za pierwszy głos Rzeczypospolitej Żużlowej. Drylson, nasz felietonista, pojedzie w parze z doświadczonym Tomaszem Bajerskim. Choć istnieje zagrożenie, że za tego pierwszego będzie trzeba zastosować zastępstwo zawodnika.

– W sobotę do nocy jestem w Bilbao na ostatniej rundzie mistrzostw świata w SuperEnduro, gdzie Tadek Błażusiak powalczy o jeden z medali. A później powrót do Polski trzema samolotami. Zdaje się, że przez Niemcy i Świdnik – mówi nam dziennikarz. Plan jest taki, rzecz jasna, by zdążył. Jeśli się nie uda, doparowy będzie musiał dać z siebie dwa razy więcej i nieco… pobajerować. A może po prostu ruszy Dryła do akcji bez próby toru. Tzn. bez próby głosu.

Dodajmy, że wspomniana Grand Prix Baskonii to ostatnia runda motocyklowych mistrzostw świata w SuperEnduro. W tej halowej rywalizacji, zbliżonej do motocrossu, zawodnicy, ścigając się, pokonują różnego rodzaju sztuczne przeszkody – kamieniste pagórki, rowy z wodą, kładki itd. Wspomniany Błażusiak (KTM) wygrał ostatnią, lutową Grand Prix Węgier i w generalce – przed decydującym rozdaniem – jest trzeci (184 pkt). Prowadzi Amerykanin Colton Haaker (Husqvarna) – 211, a drugi jest jego rodak Cody Webb (KTM) – 199. Transmisja w sobotę o godz. 20.30 również w Sport+. Nawet jeśli Wasze zainteresowania motorsportem nie wykraczają poza speedway, można zerknąć. I posłuchać głosu żużlowego, by się odpowiednio nastroić.

Zwróćcie uwagę, że potyczka Speed Car Motoru z MrGarden GKM-em dopiero w niedzielę, tymczasem rywalizacja trwa już dobrych kilka miesięcy, de facto, od momentu ogłoszenia terminarza. W tym czasie oba obozy przeszły już kilka wahań nastrojów, związanych choćby z niedoszłym transferem do Lublina Grega Hancocka, sprowadzeniem Grigorija Łaguty (w niedzielę jeszcze nie pojedzie), kontuzją Grzegorza Zengoty czy wreszcie wczorajszym urazem Artioma Łaguty (złamanie obojczyka). O błysku nowej, odchudzonej wersji Krzysztofa Buczkowskiego i niemrawym początku Przemysława Pawlickiego, przekutym w nagły wystrzał formy, nie wspominając. A więc ten mecz ma prawo się rozstrzygnąć na wiele sposobów – nie można wykluczyć przekonującego zwycięstwa osłabionych gości, ale i takiego scenariusza, że pierwszym liderem PGE Ekstraligi po inauguracyjnej kolejce zostaną… Koziołki. Nie pomyśleliście jeszcze o takim rozwiązaniu?

Komentarzem pierwszego niedzielnego meczu (Fogo – Unia – Betard Sparta, godz. 15.30, nSport+) zajmie nas m.in. Michał Łopaciński. Wcześniej jednak czekają nas piątkowe emocje serwowane na antenie Eleven Sports 1. O godz. 17.30 początek transmisji z Zielonej Góry (Stelmet Falubaz – Get Well), do której głos podłoży Piotr Olkowicz, a o 20.15 mikrofon wyrwie mu z ręki Michał Korościel, na co dzień związany z Radiem Zet.

WOJCIECH KOERBER