Główny partner portalu

fot. Marek Biczyk / PZLA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

To był prawdziwy popis polskiej sztafety mieszanej 4×400 metrów. Biało-czerwoni potwierdzili znakomitą formę i w imponującym stylu sięgnęli po zwycięstwo na olimpijskiej bieżni.

 

Nasza drużyna pobiegła dziś w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic oraz Kajetan Duszyński. Ostatni z tej „czwórki” pobiegł jak profesor i po kapitalnym finiszu wyprowadził Polskę na pierwsze miejsce. Jakby tego było mało, nasza reprezentacja pobiła przy okazji rekord Europy i olimpijski z wynikiem 3:09,87.

Za plecami polskiego miksta najpierw przybiegł zespół Dominikany, a jako trzeci linię mety minęli Amerykanie.

To pierwsze złoto i dopiero drugi medal Polaków w Tokio. Do tej pory Biało-Czerwoni mogli pochwalić się jedynie srebrnym krążkiem wywalczonym przez wioślarki.

Powody do świętowania na stadionie lekkoatletycznym mieli również Szwedzi, którzy ustrzelili dublet w konkurencji rzutu dyskiem mężczyzn. Wygrał Daniel Stahl przed swoim rodakiem Simonem Petterssonem. Przypomnijmy, że w eliminacjach przepadł Piotr Małachowski, który niedługo zakończy swoją bogatą w sukcesy karierę.

Klasą samą dla siebie były też Jamajki, które obsadziły całe podium w sprincie na sto metrów. Triumfowała Elaine Thompson-Herah, zaś srebro powędrowało w ręce Shelly-Ann Fraser-Pryce.