Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Janusz Kołodziej stanął na najwyższym stopniu podium Grand Prix w Pradze. Polak pokazał, że miejsce wśród najlepszych zawodników na świecie całkowicie mu się należy.

Dla Kołodzieja to drugi sezon w „elicie”. Debiut (w sezonie 2011) nie był wymarzony. Wychowanek tarnowskich „Jaskółek” ciężko pracował, by do grona najlepszych powrócić i w końcu się udało – w roku 2019 ponownie ściga się w cyklu Grand Prix.

Nikt jednak nie mówił, że będzie łatwo i pierwsze 2 turnieje pokazały, że samo zakwalifikowanie się do cyklu to dopiero połowa drogi. W pierwszym turnieju, w Warszawie Janusz zdobył tylko 4 punkty – na Słowenii było niewiele lepiej (ale jednak lepiej), bo Polak zapisał na swoim koncie 7 „oczek”.

Janusz Kołodziej pokazał, że zasłużył na miejsce w cyklu Grand Prix

Zaczęły się jednak pojawiać głosy, że Grand Prix to dla Kołodzieja chyba za wysokie progi. Jakieś to polskie, prawda? Zanim ktoś się rozkręci, potrafimy go już skreślić i stwierdzić, że z tego to chyba nic nie będzie.

Tymczasem w Pradze „Koldi” wypalił i od niedzieli będzie chyba uznawany za „czarnego konia” tegorocznego cyklu (przynajmniej do następnego turnieju). Mam taką prośbę do wszystkich kibiców i dziennikarzy – sezon trwa i cieszmy się tym naszym żużlem. Chcemy oceniać – nie ma sprawy, ale róbmy to po sezonie, bo takie podsumowania gdy nawet nie minęła połowa cyklu raczej do niczego nie prowadzą, a możemy tylko zaszkodzić naszym zawodnikom, na których sukcesy tak bardzo czekamy.

MICHAŁ CZAJKA