Kawałek niezłego tenisa pokazały w poniedziałek Iga Świątek i Marta Kostiuk w czwartej rundzie Rolanda Garrosa. Ukrainka zawiesiła poprzeczkę naprawdę wysoko i przez długi czas toczyła wyrównaną walkę, jednak ostatecznie to Polka wygrała kolejny mecz – 6:3, 6:4 – i awansowała do ćwierćfinału paryskiego turnieju.

W pierwszym secie Kostiuk walczyła z Polską jak równa z równą, jednak w decydujących momentach to obrończyni tytułu była lepsza. Iga Świątek sprawiała wrażenie, jakby była bardziej wypoczęta i lepiej znosiła trudy turnieju, podczas gdy jej rywala – szczególnie na początku drugiej partii – wyglądała, jakby opadła z sił. Ostatecznie Polka rozprawiła się z Martią Kostiuk w dwóch setach i teraz w ćwierćfinale zmierzy się z Marią Sakkari.

Co ciekawe, Iga Świątek jest najwyżej notowaną tenisistką spośród ósemki, która została w turnieju. Mecz ćwierćfinałowy Polki zaplanowany jest na środę, 9 czerwca.