Iga Świątek dołączyła do Magdy Linette i również zagra w 3. rundzie Roland Garros 2021. Polka tym razem bez problemów rozprawiła się z Rebeccą Peterson w dwóch setach 6:1, 6:1.

W meczu ze Szwedką Świątek miała jeszcze łatwiejszą przeprawę niż w pojedynku 1. rundy. Polka błyskawicznie przełamała rywalkę i budowała swoją przewagę. Dziewiąta rakieta świata niespodziewanie dała się przełamać pod koniec partii, ale chwilę później odpowiedziała i zamknęła drugiego seta.

W drugiej odsłonie meczu Świątek również nie pozwoliła na zbyt wiele rywalce. Mimo niezbyt dobrej celności pierwszego serwisu umiejętnie prowadziła wymiany i wygrywała kolejne gemy. Peterson znów udało się wygrać tylko przedostatniego gema w partii.

W kolejnej rundzie Świątek czeka już nieco trudniejsze starcie. Jej rywalką będzie Estonka – Anett Kontaveit, która jest sklasyfikowana na 31. miejscu w rankingu WTA.