Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
fot. Facebook/Wimbledon
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kolejny sukces trzynastego tenisisty świata! Hubert Hurkacz w parze z jednym, z najlepszych na świecie w deblu, Mate Paviciem, pokonali na inaugurację sezonu na kortach trawiastych duet Puetz/Venus 2:0 (7:6(3),7:6(5)).

Para Puetz/Venus to ścisła czołówka męskiego debla, wszak to tryumfatorzy ubiegłorocznego turnieju Masters. Polak i Chorwat pewnie jednak, na przestrzeni spotkania dążyli do upragnionego tryumfu. Brak problemów ze zgraniem, dobra komunikacja i odpowiednie zachowanie na korcie pozwoliły odnieść zwycięstwo w dwóch tie-breakach, a w konsekwencji w spotkaniu.

Zwycięski duet to dzieło testowe, albowiem partner Hurkacza we wszelkich wyższych rangą turniejach występuje z rodakiem – Nikolą Mekticiem, z którym tworzą nieprawdopodobnie silną parę. Ogranie na korcie i swoboda obu panów była w Stuttgarcie niezwykle imponująca.

Dla Hurkacza zwycięstwo w Niemczech to czwarty tytuł w grze podwójnej. Dotychczas Polakowi dane było wygrywać w Metz, Paryżu i Miami, co ciekawe w każdym z tych turniejów z innym partnerem. Wielkie brawa!

Najlepsze kursy online: