Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
fot. Wimbledon.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po stanowczej i jednoznacznej decyzji w sprawie wykluczenia z turnieju Rosjan i Białorusinów, doszło do rzeczy absurdalnej. Decyzją ATP, tegoroczna edycja Wimbledonu nie będzie liczona do rankingu. Wkrótce pomysł zaaprobowała również żeńska organizacja, WTA.

 

W oficjalnym oświadczeniu, organizacja zakwestionowała decyzję włodarzy turnieju odnośnie wspomnianego zakazu startów Rosjan i Białorusinów. Naruszona została bowiem zasada integralności systemu rankingowego ATP.

Podjęte przez obie organizacje kroki spotkały się z falą krytyki. W mediach społecznościowych zaistniałą sytuację potępili m.in. ukraińscy tenisiści – Sergiy Stakhovsky i Marta Kostyuk, a także komentator tenisa – Marek Furjan, który stanowczo stwierdził że: „Decyzja o braku punktów za tegoroczny Wimbledon jest dla mnie absurdalna i niezrozumiała. Dziękuję za uwagę”.

Niewymownie ciężko jest wyjaśnić opublikowane stanowisko obu organizacji. Potraktowanie jednego z najbardziej prestiżowych turniejów wielkoszlemowych, jako rozgrywki towarzyskiej zakrawa o absurd. Zważywszy na współczesne realia i klarowność sytuacji nie istnieje jakkolwiek racjonalne uargumentowanie wspomnianej decyzji…