Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
fot. Roland Garros
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Do sporej i zarazem przykrej dla polskich kibiców niespodzianki doszło w 3 rundzie Wimbledonu. Iga Świątek przegrała bowiem z 37 w rankingu WTA, Alize Cornet. Francuzka potrzebowała zaledwie dwóch setów, aby uporać się z najlepszą rakietą świata.

 

Nasza zawodniczka długo śrubowała swój fenomenalny rekord wygranych meczów z rzędu. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 37 zwycięstwach. Pogromczynią liderki światowego rankingu okazała się Alize Cornet.

Francuzka już od samego początku zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Dość powiedzieć, że jej łupem padły trzy pierwsze gemy pierwszego seta. Polka próbowała odrabiać straty, jednak jej rywalka skutecznie się broniła i ostatecznie wygrała tę partię 6:4. Drugi set lepiej rozpoczął się dla Świątek, która wygrała dwa pierwsze gemy. Były to jednak miłe złego początki, bowiem Cornet złapała wiatr w żagle i ostatecznie nie oddała już raszyniance ani jednego gema. Tym samym nasza zawodniczka pożegnała się z turniejem.

Pocieszeniem dla Polki może być fakt, że porażka ta w żaden sposób nie wpłynie na jej pozycję oraz ilość punktów w rankingu, bowiem w tym roku zawodnicy rywalizują w legendarnym turnieju wyłącznie o prestiż i nagrodę pieniężną.

Iga Świątek – Alize Cornet 4:6, 2:6

Jordan Tomczyk

Najlepsze kursy piłkarskie online: