Iga Świątek pokonała Janę Fett w spotkaniu 1/64 finału turnieju na kortach Wimbledon 2:0 i tym samym przedłużyła swoją serię zwycięstw do 36. To oznacza, że Polka ma najdłuższą serię zwycięstw z rzędu wśród tenisistek w XXI wieku.

W pierwszym secie Świątek gładko pokonała swoją rywalkę 6:0, z kolei w drugim Chorwatka postawiła liderce rankingu WTA większy opór. Fett jako pierwsza wyszła na prowadzenie i z biegiem czasu powiększyła swoją przewagę do dwóch. Mimo wyniku 3:1 na niekorzyść polskiej tenisistki, tej udało się odrobić stratę i ostatecznie wygrać decydujący, drugi set tego spotkania.

W ramach ciekawostki warto zaznaczyć, że Polka osiągnęła największą liczbę zwycięstw z rzędu (36) w tym stuleciu. Historyczny rekord w kobiecym tenisie z kolei należy do Martiny Navratilovej, która w 1984 roku dobiła do 74 triumfów pod rząd.

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie z kolei Lesley Pattinama-Kerkhove. Do pojedynku między tymi zawodniczkami dojdzie w czwartek, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.