Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Hubert Hurkacz. Fot. materiały prasowe Publicon

Hubert Hurkacz okazał się lepszy w finale od Daniła Miedwiediewa pokonując Rosjanima w finale turnieju ATP w Halle 2:0. Polak do odniesienia triumfu potrzebował zaledwie 64 minut gry.

W pierwszym secie Hurkacz bardzo pewnie pokonał Miedwiediewa 6:1. W drugiej części gry z kolei Rosjanin postawił spory opór Polakowi i gra była bardziej wyrównana niż w poprzednim secie. Polak jednak ostatecznie okazał się lepszy, pokonując rywala 6:4 i ostatecznie triumfował w całym spotkaniu.

Dla 25-latka jest to piąty triumf w turniejach rangi ATP. W swojej kolekcji Hurkacz ma triumfy w turniejach w Winston-Salem, Delray Beach, Miami i Metz. Wszystkie dotychczasowe triumfy zanotował na nawierzchni twardej, z kolei wygrana w Halle jest pierwszą na kortach trawiastych.