Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Boris Becker/skysports.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sześć tytułów wielkoszlemowych, mistrzostwo olimpijskie w deblu, a także status byłego lidera rankingu ATP – namiastka osiągnięć legendarnego Borisa Beckera. Mimo wspaniałych osiągnięć i niesamowitej kariery, Niemcowi na emeryturze nie wiedzie się zbyt dobrze…

 

Wszystko to za sprawą ogłoszonego przed Sąd Najwyższy w Londynie bankructwa. Wiążącym zobowiązaniem było wówczas ujawnienie wszystkich aktywów, po których udostępnieniu okazało się, że były numer jeden, próbował zataić majątek, co w konsekwencji, stało się powodem jego aresztowania.

Becker został skazany na 2,5 roku więzienia. Zataił m.in. posiadanie willi, pożyczki i udziały w firmie. Prawdopodobne jest zwolnienie za dobre sprawowanie, po odbyciu połowy wskazanego wyroku. Niemiec podlegałby wówczas stałemu nadzorowi kuratora.

Mierzący 190cm tenisista, karierę zakończył w 1999 roku. W rankingu największych tenisistów wszechczasów organizowanym przez ESPN, został umieszczony na 17 pozycji. Od grudnia 2013 do grudnia 2016 roku, pełnił funkcję głównego trenera Nowaka Djokovicia.

Najlepsze kursy online: