Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Stalowa armia jedzie na integrację do Czech

Mistrz świata, Bartosz Zmarzlik obecnie odpoczywa i trenuje na Majorce, a już niedługo wspólnie z kolegami z drużyny wyruszy na zgrupowanie. Na początku lutego cała drużyna Stali Gorzów wraz ze sztabem szkoleniowym i zarządem jedzie na obóz do Czech.

– Okres przygotowawczy trwa, zawodnicy trenują na obiektach miejskich pod okiem trenera Piotra Palucha i są to głównie młodzi zawodnicy plus adepci. Zawodowcy mają indywidualny tok przygotowań. Spięciem tego wszystkiego, co dzieje się do tej pory, będzie obóz, który potrwa od 5 do 10 lutego w Szpindlerowym Młynie w ośrodku Orea Resort Horal. Główny cel obozu to integracja drużyny, bo trudno sobie wyobrażać, że w przeciągu pięciu dni zbudujemy nie wiadomo jaką kondycję. Będziemy pracować nad komunikacją w zespole, omówimy to, co szwankowało w minionym sezonie oraz jakimi środkami będziemy wspierali się, aby dążyć do jak najlepszego wyniku w sezonie 2020. Po obozie powrócimy do zajęć własnych, tych sprzed obozu – powiedział Stanisław Chomski.

Szkoleniowiec nadwarciańskiej ekipy zdradza, że na początku marca jego zawodnicy powinni wyjechać na tor, ale nie domowy, bo ten będzie do użytku gotowy dopiero w połowie marca. Do tego czasu stalowcy będą korzystać z gościnności innych klubów. – Na przełomie lutego i marca planowane są pierwsze jazdy na torach europejskich, gdzie będzie pogoda. Nie jest jeszcze sprecyzowane, czy zrobimy to razem, czy każdy osobno. Wiem, że zawodnicy mają swoje nowinki do przetestowania i nie zawsze chcą to w grupie robić. Jeżeli chodzi o wyjazd na nasz tor, to myślę, że dopiero w drugiej dekadzie marca. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z dyrektorem OSiR-u Włodzimierzem Rójem wymiana bandy nastąpi jeszcze w lutym, by już na początku marca rozpocząć prace na torze – zakończył trener.

Formę żółto-niebieskiej drużyny przed sezonem sprawdzą ekipy z Wrocławia i Grudziądza. Treningi punktowane ze spartanami odbędą się 21 i 22 marca. Z kolei terminy test–meczów z podopiecznymi trenera Roberta Kempińskiego nie są jeszcze znane. Sztab szkoleniowy Stali Gorzów planuje również sparingi ze szwedzką Vetlandą. Z kolei na 28 marca zaplanowany jest Memoriał Edwarda Jancarza.

DOROTA WALDMANN

ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.