Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Stal zaczyna przygotowania. Chomski: Rozważamy obóz zimowy lub motocrossowy

Stalowcy rozpoczynają przygotowania do sezonu 2020. FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA

Listopad dobiega końca, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2020. Już dzisiaj zajęcia siłowo-wytrzymałościowe wznawia część zawodników truly.work Stali Gorzów. Gorzowianie, póki co, będą ćwiczyć siłę, wytrzymałość, zwinność i gibkość.

Stalowcy mają zaplanowany szereg zajęć, które mają im pomóc w jak najlepszym przygotowaniu się do kolejnego sezonu. Młodych żużlowców ze stadionu im. Edwarda Jancarza nie ominą ćwiczenia na siłowni, basenie, a także motocrossie.

– Jeżeli chodzi o zawodników, którzy są w Gorzowie i okolicach, to zaczynamy już od piątku. Będziemy pracować na bazie tego, co robiliśmy w zeszłym roku. Planujemy zajęcia siłowo-wytrzymałościowe. Będzie sporo sportów walki i akrobatyki, aby utrzymać zwinność i gibkość zawodników. Mamy też zaplanowane zajęcia w terenie i odnowę biologiczną. Będziemy również pływać, a jak pogoda pozwoli, to oczywiście spróbujemy pojeździć na motocrossie. Jeden dzień chłopcy będą mieli wolny na nadrobienie zaległości w szkole – tłumaczy nam trener dziewięciokrotnych mistrzów Polski.

Bardziej doświadczeni zawodnicy w ekipie z północy województwa lubuskiego będą przygotowywali się do sezonu indywidualnie. Jednym z takich zawodników jest Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata do ciężkich treningów wróci po Gali FIM Awards w Monako, która odbędzie się 1 grudnia.

– Bartek Zmarzlik będzie przygotowywał się swoim tokiem. Trudno byłoby połączyć treningi Bartka z adeptami szkółki czy juniorami. Musimy z trenerem Piotrem Paluchem szukać takich rozwiązań, aby każdy zawodnik z tych treningów wyciągał jak najwięcej. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Można powiedzieć, że on nigdy nie odpoczywa i nie przerywa treningów. Wiemy jednak, że takie szczególne przygotowania zaczną się u niego po tym, jak wróci z gali z Monako. Na niektóre zajęcia będzie do nas wpadał. Jego poziom jednak jest już tak wysoki, że po prostu musi pracować indywidualnie. Podobnie jest z Krzysztofem Kasprzakiem i innymi zawodnikami – mówi Chomski.

Przed sezonem 2019 stalowcy udali się na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby. Sztab szkoleniowy truly.work Stali rozważa ponowny wyjazd w góry, ale niewykluczone, że gorzowianie udadzą się na obóz motocrossowy.

– Jeszcze nie wiemy czy pojedziemy do Szklarskiej Poręby. Jesteśmy na etapie rozważań nad tym, jaki obóz będzie najlepszy. Być może będzie to obóz typowo zimowy w styczniu albo będzie to obóz na koniec przygotowań, na motocrossie. Plan na ten wyjazd omówimy z zawodnikami. Spotkamy się z nimi w połowie grudnia – kończy szkoleniowiec siódmej drużyny PGE Ekstraligi 2019.

BARTOSZ RABENDA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.