Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Stal Gorzów i PSŻ Poznań z pierwszą taką umową w Polsce

truly.work Stal Gorzów i PSŻ Poznań zawarły umowę partnerską dotyczącą współpracy pomiędzy klubami. Klub z Gorzowa chce pomóc ekipie poznańskich Skorpionów awansować do Nice 1. Ligi Żużlowej. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

– Ta umowa partnerska jest pierwszą taką umową w Polsce. Zbliży ona relacje pomiędzy Stalą Gorzów a PSŻ–em przede wszystkim we współpracy sportowo–szkoleniowej. Drugim aspektem współpracy ma być pomoc w wejściu klubu sportowego z Poznania do wyższej klasy rozgrywkowej. Marcus Birkemose to zatem nie jedyny aspekt współpracy. Współpraca ma mieć przede wszystkim charakter promocji i marketingu tych dwóch ważnych ośrodków sportowych. Jako zarząd doszliśmy do wniosku, że zbliżenie tych dwóch ośrodków w kwestiach szkoleniowych może przynieść w przyszłości zamierzony efekt. Gdyby udało się przy naszej pomocy wprowadzić klub z Poznania do pierwszej ligi, to wtedy szlifowanie tych naszych diamentów dawałoby możliwość zakładania pewnych rezerw, które moglibyśmy wykorzystywać jako klub ekstraligowy w przyszłości. Oczywiście każdy z klubów budżetuje się ze swoich środków, nie ma wsparcia poza kwestią marketingową – zdradził szczegóły umowy Marek Grzyb.

Prezes nadwarciańskiego klubu zaznaczył, że podpisanie umowy z drugoligową drużyną z Wielkopolski jest także efektem wizyty działaczy Stali u Erika Gundersena w Danii. – W naszych rozmowach z Erikiem Gundersenem dowiedzieliśmy się, że zawodnicy ze Skandynawii chcieliby szlifować swoje umiejętności w pewnym położeniu geograficznym dwóch klubów ze sobą współdziałających. Dlatego zdecydowaliśmy się i zaproponowaliśmy relacje partnerskie między nami a PSŻ-em. Chcemy szlifować i przygotowywać zawodników, których pozyskujemy z innych ośrodków, nie tylko z Polski. Tyczy się to również wypożyczania naszych juniorów do klubu partnerskiego – dodał prezes stalowców.

Klub z Poznania bardzo szybko zdecydował się na podjęcie współpracy ze Stalą. Rozmowy trwały kilka minut. Czym kierował się zarząd PSŻ–tu podejmując tę decyzję?  – Stal Gorzów jest uznaną marką w świecie żużlowym. Jest to bardzo mocny partner, a my, jako cały czas raczkujący klub, bo dopiero czwarty sezon będziemy jeździli w lidze, możemy to wykorzystać dla naszych juniorów. Mamy dwóch zawodników, którzy w przyszłym sezonie przystąpią do licencji. Przy tej współpracy szkoleniowej powinniśmy bardzo dużo zyskać. Celujemy w pierwszą ligę. W sezonie 2019 byliśmy o krok od awansu i zasmakowaliśmy porażki, ale walczymy dalej i to przy współpracy ze Stalą Gorzów. Ważnym podkreślenia jest to, że każdy klub jest samofinansujący, to nie jest wchłonięcie PSŻ–tu przez Gorzów. To są dwa kluby partnerskie, które mają razem współpracować i działać. Chcemy jak najlepiej dla swoich klubów i mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie efekt. Może nie będzie go widać w pierwszych trzech miesiącach, ale myślę, że przyniesie chlubę jednemu i drugiemu klubowi – powiedział Arkadiusz Ładziński, prezes zarządu PSŻ Poznań.

DOROTA WALDMANN

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.