Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
SpeedwayEvents.pl wypełnia kalendarz imprez żużlowych w Polsce
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

SpeedwayEvents.pl będzie współorganizatorem wielu żużlowych wydarzeń, które odbędą się na polskich torach. Kalendarz dobrze obsadzonych imprez będzie się zapełniać, a znakomita obsada zawodów nie powinna rozczarować nawet najbardziej wymagających.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, gdański promotor żużla zaprosi wszystkich kibiców na imprezy organizowane na torach w Ostrowie i Łodzi. 23 marca, obiekt beniaminka Nice 1 Ligi Żużlowej wypróbuje przed sezonem mistrzowska Unia z Leszna, która w SuperMeczu podejmie wyzwanie miejscowej drużyny, Agred Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Dzień później, w niedzielę, starcie Północ-Południe, które rozegrane zostanie, na wciąż nowym i znajdującym się niemal w środku Polski, stadionie w Łodzi. Naprzeciw siebie staną zawodnicy, którzy reprezentować będą kluby występujące na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce, podzieleni wedle klucza geograficznego. Spotkanie towarzyskie będzie także okazją do oficjalnego otwarcia sezonu żużlowego w Polsce, którego dokonają reprezentanci Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Niemal miesiąc później, 20 kwietnia, na torze pilskiej Polonii odbędzie się Turniej o Złoty Kask. Triumf w tych zawodach wiązać się będzie nie tylko z wpisaniem do annałów polskiego żużla, ale otworzy drogę do eliminacji Speedway Grand Prix i Speedway Euro Championship.

11 maja, SpeedwayEvents.pl wróci do Ostrowa, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Obsadę turnieju stanowić będą najlepsze duety drużyn PGE Ekstraligi, zwycięzca finału Mistrzostw Par Klubowych Nice 1 Ligi Żużlowej oraz gospodarze.

Bez wątpienia gorąco będzie 12 lipca, na torze w Gdańsku, gdzie odbędą się kolejne PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Mocno obsadzony turniej, wakacyjna pora z pewnością zapewni pełne trybuny stadionu przy ulicy Zawodników.

– Czeka nas sporo wyzwań. Od dawna pracujemy nad organizacją poszczególnych imprez. Wszystko po to, by kibice żużlowi mogli przeżyć jak najwięcej sportowych emocji. Jestem przekonany, że tak się właśnie stanie. Cieszę się, że mapa zasięgu imprez SpeedwayEvents.pl rozrasta się. I nie zamierzamy na tym poprzestać. Na więcej szczegółów przyjdzie jeszcze czas. Od marca widzimy się na stadionach. Serdecznie zapraszamy – mówi Maciej Polny, prezes KFsport, właściciela marki SpeedwayEvents.pl.

JANUSZ KOZIOŁ