PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – MrGarden GKM Grudziądz

2020-07-10 20:30:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno

2020-07-10 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Tauron SEC: 2. finał w Bydgoszczy

2020-07-08 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Północ – Południe 42:48

2020-07-06 18:45:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno 42:48

2020-07-05 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław- RM Solar Falubaz Zielona Góra 45:45

2020-07-05 16:30:00

Sparta rusza na treningi. Maksym Drabik również pojawi się na Olimpijskim

Maksym Drabik. FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA

W piątek na żużlowe obiekty wyjadą zespoły PGE Ekstraligi. Sztaby szkoleniowe i zawodnicy nie chcą czekać z testowaniem sprzętu i ponownym zapoznawaniem się z domową nawierzchnią, bo do inauguracji zaplanowanej na 12 czerwca zostało już naprawdę niewiele czasu. Do klubów, które błyskawicznie pojawią się na swoich stadionach należy Betard Sparta Wrocław. W szeregach spartan trenować będzie także Maksym Drabik.

Powrót do treningów to kolejny etap odmrażania PGE Ekstraligi. Pierwszym były poniedziałkowe testy genetyczne na obecność koronawirusa. W środę władze rozgrywek poinformowały, że u żadnej z badanych osób nie wykryto zakażenia.

– Może pewności na to, że wynik będzie negatywny nie miałem, ale duża nadzieja była. Bardzo się cieszę z tego, że cała nasza żużlowa rodzina przeszła testy zgodnie z planem i możemy już na te tory wyjechać. Wczesnym popołudniem pojawimy się na stadionie – mówi nam Dariusz Śledź, szkoleniowiec wicemistrzów Polski.

Według aktualnych zaleceń GKSŻ i PGE Ekstraligi, treningi z zawodnikami innych drużyn są wykluczone. Oznacza to, że kluby nie mogą sprawdzić się w warunkach bojowych i odjechać sparingów. Na taką sytuację nie narzeka jednak trener wrocławian.

– Oczywiście, że będzie inaczej, ale nic na to nie poradzimy. Sytuacja jest jaka jest i każdy z klubów będzie się z tym mierzył. Jakoś na pewno damy radę. Najważniejsze, że w końcu możemy ruszyć, bo ten głód żużla, także u nas trenerów, jest duży – przyznaje opiekun ekipy ze stolicy Dolnego Śląska.

Istotną informacją jest również to, że w piątkowym treningu udział weźmie Maksym Drabik. Środowisko żużlowe wciąż zastanawia się nad tym, jak rozstrzygnie się kwestia dotycząca złamania przepisów antydopingowych przez aktualnego indywidualnego mistrza świata juniorów. Od czasu rozpoczęcia sprawy, Drabik nie udzielał się w mediach, a także nie wziął udziału w zgrupowaniu drużyny na Malcie.

– Maksym będzie z nami trenował. Czemu by nie miał? To nasz zawodnik i weźmie udział w zajęciach z drużyną – komentuje krótko Śledź.

Przypomnijmy, że Betard Sparta Wrocław rozpocznie sezon od starcia z Motorem Lublin. Mecz na Stadionie Olimpijskim będzie pierwszym spotkaniem PGE Ekstraligi 2020.

BARTOSZ RABENDA

CZYTAJ TAKŻE:

Janowski: Hancock nie był moim jedynym idolem. Wzorowałem się na wielu Polakach (Pod szprycą pytań #8)

3 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.