Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
pon. Sty 20, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Fot. Facebook Unia Leszno

Sparingowy dwumecz kandydatów do mistrzostwa

Żużlowi kibice nie mogli wyobrazić sobie lepszego dwumeczu sparingowego niż starcie aktualnego mistrza Polski z drużyną, która ma największe szanse temu mistrzowi zagrozić. Sparingi będą nie tylko idealną okazją do przetestowania sprzętu, ale przede wszystkim dobrym momentem na sprawdzenie tego, w jakich parach najlepiej czują się poszczególni żużlowcy. Próżnować nie zamierza Adam Skórnicki, który na środę i czwartek ustawił zawodników w zupełnie różnych parach.

Ze składów awizowanych przez trenera zielonogórzan możemy wnioskować, że Adam Skórnicki nie ma wątpliwości tylko przy zawodniku, który w każdym meczu ma prowadzić pierwszą parę zielonogórzan. Zarówno w Lesznie, jak i w Zielonej Górze żużlowcem otwierającym skład Falubazu będzie Patryk Dudek. Taka decyzja nie może zresztą dziwić. Numery 1. i 9. dają możliwość wielu startów z pola A, z którego Duzers czuje się zdecydowanie najlepiej (średnia 2,476 punktu na bieg w poprzednim sezonie).

Ciekawiej robi się już przy kolejnych numerach. W sparingu wyjazdowym, partnerem Dudka będzie Martin Vaculik. Przy W69 natomiast Duzers pojedzie w parze z Michaelem Jepsenem Jensenem. Duńczyk oraz Słowak zmienią się także w roli prowadzącego drugą parę.

Skórnicki chce sprawdzić również, który z najbardziej doświadczonych żużlowców lepiej poradzi sobie z juniorami. W Lesznie partnerem Mateusza Tondera i Norberta Krakowiaka będzie Nicki Pedersen. W Zielonej Górze z młodzieżowcami pojedzie z kolei Piotr Protasiewicz. Interesujący jest fakt, iż trener Falubazu ani razu nie zdecydował się na zestawienie najczęściej typowane przez ekspertów, w którym prowadzić pary miałyby największe gwiazdy Falubazu, czyli Dudek oraz nowi w drużynie Pedersen i Vaculik

W pierwszym sparingu na sprawdzone ustawienie postawi trener leszczyńskich Byków. Piotr Baron zdecydował się w pierwszej parze wypuścić obcokrajowców – Emila Sajfutdinowa i Brady’ego Kurtza. Numery 11. i 12. zdobić będą kevlary doświadczonych polskich żużlowców, czyli Jarosława Hampela i Janusza Kołodzieja. Z juniorami tradycyjnie pojedzie natomiast kapitan drużyny – Piotr Pawlicki.

Składy na sparing środowy w Lesznie (godz. 17):

FOGO Unia Leszno: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Brady Kurtz, 11. Jarosław Hampel, 12. Janusz Kołodziej, 13. Piotr Pawlicki, 14. Bartosz Smektała, 15. Dominik Kubera, 16. Szymon Szlauderbach.

Falubaz Zielona Góra: 1. Patryk Dudek, 2. Martin Vaculik, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Piotr Protasiewicz, 5. Nicki Pedersen, 6. Mateusz Tonder, 7. Norbert Krakowiak, 8. Sebastian Niedźwiedź.

Składy na sparing czwartkowy w Zielonej Górze:

Falubaz Zielona Góra: 9. Patryk Dudek, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Martin Vaculik, 12. Nicki Pedersen, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Mateusz Tonder, 15. Norbert Krakowiak, 16. Sebastian Niedźwiedź.

Fogo Unia Leszno: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Brady Kurtz, 3. Jarosław Hampel, 4. Janusz Kołodziej, 5. Piotr Pawlicki, 6. Dominik Kubera, 7. Bartosz Smektała.

BARTOSZ RABENDA