Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Fot. Facebook Unia Leszno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowi kibice nie mogli wyobrazić sobie lepszego dwumeczu sparingowego niż starcie aktualnego mistrza Polski z drużyną, która ma największe szanse temu mistrzowi zagrozić. Sparingi będą nie tylko idealną okazją do przetestowania sprzętu, ale przede wszystkim dobrym momentem na sprawdzenie tego, w jakich parach najlepiej czują się poszczególni żużlowcy. Próżnować nie zamierza Adam Skórnicki, który na środę i czwartek ustawił zawodników w zupełnie różnych parach.

Ze składów awizowanych przez trenera zielonogórzan możemy wnioskować, że Adam Skórnicki nie ma wątpliwości tylko przy zawodniku, który w każdym meczu ma prowadzić pierwszą parę zielonogórzan. Zarówno w Lesznie, jak i w Zielonej Górze żużlowcem otwierającym skład Falubazu będzie Patryk Dudek. Taka decyzja nie może zresztą dziwić. Numery 1. i 9. dają możliwość wielu startów z pola A, z którego Duzers czuje się zdecydowanie najlepiej (średnia 2,476 punktu na bieg w poprzednim sezonie).

Ciekawiej robi się już przy kolejnych numerach. W sparingu wyjazdowym, partnerem Dudka będzie Martin Vaculik. Przy W69 natomiast Duzers pojedzie w parze z Michaelem Jepsenem Jensenem. Duńczyk oraz Słowak zmienią się także w roli prowadzącego drugą parę.

Skórnicki chce sprawdzić również, który z najbardziej doświadczonych żużlowców lepiej poradzi sobie z juniorami. W Lesznie partnerem Mateusza Tondera i Norberta Krakowiaka będzie Nicki Pedersen. W Zielonej Górze z młodzieżowcami pojedzie z kolei Piotr Protasiewicz. Interesujący jest fakt, iż trener Falubazu ani razu nie zdecydował się na zestawienie najczęściej typowane przez ekspertów, w którym prowadzić pary miałyby największe gwiazdy Falubazu, czyli Dudek oraz nowi w drużynie Pedersen i Vaculik

W pierwszym sparingu na sprawdzone ustawienie postawi trener leszczyńskich Byków. Piotr Baron zdecydował się w pierwszej parze wypuścić obcokrajowców – Emila Sajfutdinowa i Brady’ego Kurtza. Numery 11. i 12. zdobić będą kevlary doświadczonych polskich żużlowców, czyli Jarosława Hampela i Janusza Kołodzieja. Z juniorami tradycyjnie pojedzie natomiast kapitan drużyny – Piotr Pawlicki.

Składy na sparing środowy w Lesznie (godz. 17):

FOGO Unia Leszno: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Brady Kurtz, 11. Jarosław Hampel, 12. Janusz Kołodziej, 13. Piotr Pawlicki, 14. Bartosz Smektała, 15. Dominik Kubera, 16. Szymon Szlauderbach.

Falubaz Zielona Góra: 1. Patryk Dudek, 2. Martin Vaculik, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Piotr Protasiewicz, 5. Nicki Pedersen, 6. Mateusz Tonder, 7. Norbert Krakowiak, 8. Sebastian Niedźwiedź.

Składy na sparing czwartkowy w Zielonej Górze:

Falubaz Zielona Góra: 9. Patryk Dudek, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Martin Vaculik, 12. Nicki Pedersen, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Mateusz Tonder, 15. Norbert Krakowiak, 16. Sebastian Niedźwiedź.

Fogo Unia Leszno: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Brady Kurtz, 3. Jarosław Hampel, 4. Janusz Kołodziej, 5. Piotr Pawlicki, 6. Dominik Kubera, 7. Bartosz Smektała.

BARTOSZ RABENDA