Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

Smyk nie chce jeździć tylko na Smoku. Czas na MSC Brokstedt Wikinger

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Indywidualny mistrz świata juniorów postanowił, że spróbuje swoich sił w lidze naszych zachodnich sąsiadów. Wybór zawodnika Fogo Unii Leszno padł na trzecią drużynę Speedway Bundesligi z poprzedniego sezonu.

Bartosz Smektała ma być kluczowym elementem ambitnego projektu drużyny z północy Niemiec. Oprócz Smyka w zespole Wikingów wystąpią tacy zawodnicy jak wracający do zdrowia Rune Holta czy Kai Huckenbeck. Warto również wspomnieć, że w ekipie z Brokstedt mamy do czynienia z gruntownym przewietrzeniem szatni. Jeszcze w poprzednim roku barwy MSC reprezentowali m.in. Troy Batchelor czy Norbert Kościuch.

Sam żużlowiec bardzo cieszy się z tego, że będzie mógł spróbować swoich sił w nowej lidze. Ma również nadzieję, że terminarz ułoży się dla niego pomyślnie. – Cieszę się, że będę mógł wystartować dla zespołu z Brockstedt. Mam nadzieję, że terminarze lig nie będą zbyt mocno ze sobą kolidować. Jestem również pewny, że trener Unii Leszno – Piotr Baron, spojrzy przychylnie na moje starty w lidze niemieckiej – mówi nam Bartosz Smektała.

MSC Brokstedt Wikinger jest kolejnym klubem Smektały w bieżącym roku. Wystąpi on również w Elitserien, w której kolejny sezon będzie reprezentował barwy Vastervik. Z Bykami powalczy natomiast o trzecie z rzędu Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Skład MSC Brokstedt Wikinger:

Bartosz Smektała

Rune Holta

Kai Huckenbeck

Max Dilger

Lukas Fienhage

Danny Maassen

Geert Bruinsma

Niels-Oliver Wessel

Fabian Wachs

BARTOSZ RABENDA