Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już jutro na torze w Herxheim odbędzie się pierwsza z tegorocznych rund mistrzostw świata na długim torze. Tytułu broni Martin Smoliński, który zapowiada, że będzie robił wszystko, aby udowodnić, iż jego ubiegłoroczny triumf nie był przypadkiem.

– Jesteśmy tak samo dobrze przygotowani do rywalizacji jak rok temu, o ile nie lepiej. Motocykle Jawy, które przygotowuje mi Manfred Knappe, spisują się bardzo dobrze, co pokazały ostatnie zawody w Platting. Byłoby fajnie gdyby udało się obronić tytuł – podkreśla Smolinski.

Na pytanie, kogo Smolinski obawia się najbardziej, zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra nie jest w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

– Mogę mówić tylko za siebie. Moim atutem będzie fakt, że potrafię całkiem nieźle startować na każdym torze, na którym będą rozgrywane tegoroczne zawody. Z rywali każdy może okazać się bardzo groźny. Wszyscy na starcie mamy równe szanse. Ja niesamowicie się cieszę na zawody w Herxheim. To wspaniała impreza z dużą rzeszą kibiców. Oglądałem tam zawody jako dziecko i marzyłem, aby kiedyś brać w nich udział – podsumowuje niespełna 35-letni zawodnik.