Dawid Kubacki/ fot. facebook.com/dawid.kubacki.official
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Fani polskich skoków mogli drżeć w ostatnich godzinach o zdrowie Dawida Kubackiego. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie wystartował we wczorajszych treningach przez uraz pleców. Po godzinie 12.00 PZN za pomocą polskich mediów poinformował o tym, że Dawid Kubacki weźmie udział w dzisiejszych kwalifikacjach. Zawodnik podczas rozruchu wyglądał dobrze, wobec tego taką decyzję podjął sztab szkoleniowy wraz z sztabem medycznym.

 

Udział Kubackiego podczas dzisiejszych kwalifikacji był mocno zagrożony. PZN wraz z trenerem Thurnbichlerem rozważali także opcję rezerwową, czyli przyjazd Kacpra Juroszka, który miałby zastąpić Dawida Kubackiego. Oczekiwania fanów były bardzo gorące, zważywszy na to, że chwilę przed oficjalnym komunikatem pojawiło się fake konto PZN-u, które zakomunikowało, że Kubacki wystartuje. Na szczęście nie okazało się to pomyłką.

Wobec tego w dzisiejszych kwalifikacjach i seriach treningowych ujrzymy pięciu Polaków – Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła. Polska jako jedyna z nacji może wystawić pięciu zawodników do kwalifikacji, gdyż Piotr Żyła będzie bronił tytułu mistrza świata na skoczni normalnej.