Główny partner portalu

HALVOR EGNER GRANERUD FOT. KACPER KIRKLEWSKI / 400mm.pl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Norweg Halvor Egner Granerud po skokach na odległość 134,5 oraz 122 metrów wygrał niedzielny konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Drugie miejsce zajął wczorajszy triumfator – Karl Geiger (126 oraz 122,5). Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft, którego wczoraj nie oglądaliśmy, ponieważ nie przebrnął piątkowych kwalifikacji. Austriak wskoczył na podium, atakując z czternastej pozycji, dzięki świetnej próbie w drugiej serii – 127 metrów.

 

Niedzielnego konkursu z pewnością dobrze nie będą wspominać podopieczni trenera Michala Doleżala. Do finałowej rundy awansowało tylko dwóch Polaków – Piotr Żyła oraz Andrzej Stękała. Obaj zajmowali miejsca w trzeciej dziesiątce. Zaskakująco słabo spisali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zajęli odpowiednio 33. oraz 35 miejsce. W drugiej serii Żyła po skoku na odległość 122 metrów awansował na 16. pozycję. Stękała zakończył zmagania na 30. lokacie.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie utrzymał Karl Geiger. Tuż za jego plecami znajduje się Halvor Egner Granerud. Trzecie miejsce zajmuje Japończyk Ryoyu Kobayashi, który w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu został zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego kombinezonu. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest dwunasty Kamil Stoch.