Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nikomu specjalnie nie trzeba uświadamiać, jak trudna jest obecnie sytuacja żużla w Rzeszowie. W związku z brakiem licencji na udział w Nice 1. Lidze Żużlowej, szansę na starty oraz regularne treningi stracili również młodzi zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z dyscypliną. W takiej sytuacji znalazł się m.in. Mateusz Majcher, zawodnik, który 14 października zeszłego roku zdał egzamin na licencję żużlową.

Dla 16-latka z okolic Strzyżowa, oddalonego od Rzeszowa o 30 km, żużel jest wszystkim: – Od kiedy pamiętam, wszystko kręciło się wokół żużla, na weekend nie czekało się na wolne od szkoły, tylko na niedzielne zawody żużlowe. Na pierwszy mecz zabrał mnie tata. Teraz, gdy już spróbowałem jazdy, cały czas myślę tylko o tym, aby wsiąść na motocykl żużlowy i kręcić kółka – mówi zawodnik.

Rodzina, przyjaciele i znajomi dobrze wiedzą, że dla Mateusza żużel jest ogromną pasją. Siostra chłopaka, chcąc pomóc w przygotowaniu do sezonu, założyła internetową zbiórkę pieniędzy, aby zakupić używany sprzęt. – Brat nie wyobraża sobie zaprzestania ścigania na żużlu, postanowiłam pomóc i założyłam zrzutkę. Może w ten sposób uda nam się zakupić używany motocykl żużlowy, aby Mateusz mógł kontynuować naukę jazdy na żużlu – dodaje siostra.

Fot. Mariusz Sądy

Zapytaliśmy dotychczasowego opiekuna, trenera Janusza Stachyrę o predyspozycje Mateusza do uprawiania sportu żużlowego. Oto co powiedział: – Mateusz ma smykałkę do żużla, przed nim wciąż ciężka praca, ale widać u niego ogromną chęć jazdy. Przed licencją odbyliśmy kilka treningów spod taśmy. Mateusz miał dobry refleks, dorównywał starszym kolegom.

Fot. Mariusz Sądy

W czwartek Mateusz Majcher na zasadzie wypożyczenia z Sekcji Żużlowej Stali Rzeszów dołączył do Wików Krosno. Swoje umiejętności będzie rozwijał pod okiem Janusza Ślączki. Co na temat nowego wyzwania powiedział zawodnik? – Rozmowy przebiegały bardzo dobrze, doszliśmy do porozumienia i podpisałem kontrakt. Cele na ten sezon są jasne – mieć jak najwięcej jazdy, zdobywać dużo cennego doświadczenia i przywozić jak najwięcej punktów – zaznacza.

Jeśli chcesz pomóc w rozwoju młodego, zdolnego wychowanka Sekcji Żużlowej Stali Rzeszów, zachęcamy do wpłacania nawet najmniejszej kwoty za pomocą serwisu zrzutka.pl.

ŁUKASZ KURZEJA

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/wyj5nb