Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/plusliga.pl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu triumfowała w CEV Champions League! Polski zespół w finale pokonał włoską drużynę, Itas Trentino 3:0. Drużynie Gheorghe Cretu triumf nie przyszedł jednak bez trudu, bowiem trzecia drużyna Serie A1 postawiła kędzierzynianom spory opór i w każdym z setów musieli mocno się natrudzić, aby wychodzić z każdej części gry zwycięsko.

 

W pierwszym secie zespół z województwa opolskiego zwyciężył do 22, w drugim – do 20. Do najbardziej zaciętej rywalizacji doszło z kolei w trzeciej partii, gdzie aż siedmiokrotnie piłka meczowa była po stronie ZAKSY, co sprawiło, że na tablicy widniał wynik 32:30. Wygrana trzech setów pozwoliła cieszyć się kędzierzynaniom drugi raz z rzędu ze zwycięstwa w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, że ZAKSA w ubiegłorocznym finale CEV Champions League również pokonała właśnie zespół z Trentino.

ZAKSA przystąpiła do spotkania w niemal najmocniejszym składzie, bowiem w spotkaniu nie mógł zagrać kontuzjowany środkowy, Norbert Huber. Z bólem musieli sobie radzić również Erik Shoji, libero i rozgrywający Marcin Janusz. Mimo wszelakich problemów mistrzowie Polski wywiązali się ze swojego zadania i z Ljubljany wracają z kolejnymi złotymi medalami w kolekcji.

Najlepsze kursy piłkarskie online: