Główny partner portalu

Polska - Iran 2:3 Fot. fivb.org
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Reprezentacja Polski siatkarzy zaczęła igrzyska olimpijskie w Tokio od sensacyjnej porażki z Iranem.

 

Pierwszym i jedynym poważnym rywalem Polski w grupie na igrzyskach olimpijskich w Tokio mieli być Włosi, bo pozostali przeciwnicy teoretycznie są dużo słabsi. Także Iran, który najlepsze lata miał mieć już za sobą. W Lidze Narodów zajął dopiero 12. miejsce, a później więcej mówiło się o aferach w kadrze niż o szansach.

Okazało się jednak, że Irańczycy prowadzeni przez Władymira Aleknę, trenera który Rosję doprowadził do olimpijskiego złota w Londynie, są groźni. Pierwszego seta z Polską przegrali łatwo, sprawiając wrażenia wystraszonych tym, że naprzeciw mają głównego faworyta. Kiedy się otrząsnęli, to oni dyktowali warunki.

Dlaczego? Bo Polska grała słabo. Gdyby nie Wilfredo Leon i Bartosz Kurek, Polacy przegraliby 1:3. Nasz Kubańczyk i najlepszy atakujący mistrzostw świata w 2018 roku trzymali grę w ataku. Wsparcie  kolegów mieli jednak minimalne. Niedokładnie i przewidywalnie rozgrywał Fabian Drzyzga, środkowi mało blokowali, nieskuteczny był Aleksander Śliwka, który w szóstce zastąpił kontuzjowanego Michała Kubiaka. Dużo lepiej potrafi grać libero Paweł Zatorski.

To wszystko pokazuje, że reprezentanci Polski nie są w wysokiej formie. Ciekawe teraz tylko, czy to plan na igrzyska, bo z grupy musimy wyjść, bo z Wenezuelą, Japonią czy Kanadą powinniśmy sobie poradzić. Najważniejszy jest ćwierćfinał, w którym wpadniemy na potentata: Brazylię, Rosję, USA czy Francję. Oby najwyższa forma szykowana była właśnie na to spotkanie i fazę medalową. Na razie Polacy trafili pod lodowaty prysznic.

W poniedziałek Polska zagra z Włochami (początek o g. 7.20), którzy z trudem pokonali Kanadę 3:2.

Polska – Iran 2:3

Sety: 25:18, 22:25, 22:25, 25:22, 21:23

Polska: Drzyzga 2, Śliwka 12, Bieniek 10, Kurek 22, Leon 21, Kochanowski 6, Zatorski (libero) oraz Nowakowsk 6, Kaczmarek, Łomacz, Semeniuk

Iran: Marouf 2, Ebadipour 20, Mojard 9, Ghafour 15, Salehi 19, Seyed 8, Marandi (libero) oraz Sharifi, Karimi